ČUDESAN MEČ U PIREJU: Efesu nedovoljan DABL-DABL Micića, Slukas trojkom UNIŠTIO Turke!

21:03

Košarkaši Olimpijakosa i Anadolu Efesa odigrali su fantastičan meč u Pireju.

Vasilije Micić

Olimpijakos je posle produžetka uspeo da dođe do pobede rezultatom 87:85.

Ovim trijumfom grčki velikan dobrano je uvećao sebi šanse za plasman u plej-of, dok je Anadolu Efes, sa druge strane, sada u velikom problemu.

Prva četvrtina je u potpunosti pripala domaćinu, a druga gostima iz Turske, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom crveno-belih od 42:41.

Egal je bio na snazi tokom celog drugog poluvremena, pa je meč ušao u produžetke.

U dodatnih pet minuta viđena je velika borba, ali je na kraju Olimpijakos bio taj koji je stigao do važnog trijumfa. Junak je bio Slukas koji je u poslednjim sekundama postigao trojku za pobedu.

Srpski reprezentativac Vasilije Micić odigrao je sjajan meč, te je upisao dabl-dabl, imao je 12 poena i čak 13 asistencija. Bolji od njega u Efesu bio je samo Tibor Plajs sa 14 poena, dok su Moerman i Larkin ubacili po 11.

U ekipi Olimpijakosa najbolji je bio nezaustavljivi Kostas Slukas sa 23 poena, Dorsi je ubacio četiri manje, a Vezenkov 16.