Burg nastavlja da melje: ANĐUŠIĆ I EKIPA PREGAZILI I Bahčešehir!

03.11.2020

20:32

Francuski Burg igra izvrsnu košarku u Evrokupu ove sezone, a posle pobede nad Partizanom to su potvrdili i trijumfom protiv Turaka.

KK Burg - KK Bahčešehir

Košarkaši Burga savladali su u meču šestog kola Evrokupa ekipu Bahčešehira sa 79:77.

Francuska ekipa je tako nastavila sa dobrim partijama i ovo joj je četvrti trijumf u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.

Sa druge strane, turski tim je zabeležio i šesti poraz u isto toliko mečeva i teško će moći da se u nastavku uključe u borbu za plasman u drugu fazu.

Bio je ovo veoma interesantan meč, naročito u drugom poluvremenu, kada su gosti najavili eventualno iznenađenje.

Najbolje su odigrali treći kvartal, međutim, Burg je u poslednjih 10 minuta uspeo da odbije napad protivnika.

Dobru utakmicu odigrao je Danilo Anđušić, koji je postigao 15 poena, te imao po dva skoka i asistencije.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Zek Rajt sa 17 poena, a dvocifren je još bio i Pjer Pelos.

Kod poraženih najbolji je bio Erik Grin sa 27 poena.