ŽIRU NAČEO, MBAPE DOKRAJČIO POLJAKE: Rutinska pobeda Francuske koja nastavlja put ka odbrani svetske titule! (VIDEO)

04.12.2022

15:09

Selekcija Francuske obezbedila je plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru.

Slavlje Mbapea i Žirua

Francuzi su nadigrali Poljsku rezultatom 3:1 (1:0), golovima Žirua u 44. i Mbapea u 74, odnosno 91. minutu utakmice.

Počasni pogodak dao je Levandovski iz penala u dubokoj nadoknadi vremena.

"Trikolori" su odigrali rutinski meč u sklopu osmine finala, postigli su golove na vreme, iskoristili svoje prilike i opravdali ulogu favorita.

"Galski petlovi" će imer narednog protivnika saznati večeras, nakon okršaja Engleske i Senegala.

Zanimljivo je dodati da je iskusni napadač Milana sa 52 postignuta gola postao rekorder nacionalnog tima, dok je as PSŽ-a pretekao slavnog Pelea, kao najmlađi igrač sa osam datih pogodaka na Mundijalima, a u sudijskoj nadoknadi je dao i deveti.

Tok susreta Francuska - Poljska mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Francuska - Poljska 3:1 (1:0) /Žiru 44, Mbape 74, 90+1 - Levandovski p. 90+9/

Kraj susreta - Francuzi su u četvrtfinalu Mundijala!

90+9. minut - Penal za Poljsku! Levandovski je ponovio udarac jer je Loris izašao ranije, uspeo je iz drugog pokušaja da ga savlada - 3:1!

90+1. minut - GOOOOL! Ponovo Mbape - drugi gol sjajnog Francuza za ubedljiv trijumf nad Poljskom!

85. minut - Ulazimo u sam finiš susreta, velika prednost "Trikolora", Poljaci nemoćni da "zakuvaju" situaciju na terenu.

74. minut - GOOOL! Kilijan Mbape je dao već osmi gol na Svetskim prvenstvima - 2:0! Najbolji igrač "Galskih petlova" verovatno je rešio pitanje pobednika, Šćešni po drugi put savladan, Poljska u nokdaunu!

66. minut - Žiru je bio blizu drugog pogotka, ali je poslao loptu u gol-aut.

Olivije Žiru

58. minut - Poništen je gol Francuske zbog prekršaja Varana nad Šćešnim.

55. minut - Bez velikih prilika u drugom poluvremenu, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Kraj prvog dela igre - "minimalac" svetskog šampiona!

44. minut - GOOOOL! Žiru je matirao poljskog golmana - 1:0! Špic Francuske postao je najbolji strelac u istoriji svog nacionalnog tima, sjajno je primio loptu i poslao je u dalji ugao gola koji brani Šćešni!

37. minut - Ogromna prilika za Poljake - pokušavali su Frankovski i Zjelinski, najpre je odbranio Loris, a potom su "Galski petlovi" uspeli da izbace loptu sa gol-linije!

29. minut - Žiru je loše zahvatio loptu pred golom Poljske, odlično ga je uposlio Dembele, ali je centarfor Milana poslao loptu pored stative!

21. minut - Uprkos napadima "Trikolora", najbolju priliku stvorili su Poljaci. Levandovski je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila pored gola!

15. minut - Bolji početak Francuza, još uvek bez stopostotne prilike, ali je Šćešni u par navrata testiran.

1. minut - Počela je utakmica.

Počinje meč u Kataru!

Pre početka susreta intoniraju se nacionalne himne Francuske i Poljske.

Francuska, branilac svetske titule, se smatra apsolutnim favoritom za prolaz u četvrtfinale protiv Poljaka koji su takmičenje u grupi C okončali kao drugoplasirani.

"Trikolori" su osvojili grupu D sa šest bodova, koliko je osvojila i selekcija Australije, koja je juče poražena od Argentine rezultatom 2:1. Poljska se nokaut faze domogla zahvaljujući boljoj gol-razlici u odnosu na Meksiko, a obe ekipe su sakupile po četiri poena tokom takmičenja u grupnoj fazi.

Podsetimo da su juče vizu za četvrtfinale, pored "Gaučosa", overili i Holanđani, koji su nadigrali SAD sa 3:1.

Tok meča, čiji početak je zakazan za 16 časova, možete pratiti uživo na našem portalu.

Francuska: Loris - Kunde, Upamekano, Varan, Teo Ernandez - Čuameni, Rabio - Grizman, Dembele, Mbape - Žiru.

Poljska: Ščensni - Keš, Glik, Kivjor, Berežinski - Krihovjak, Šimanski, Zjelinski, Kaminski, Frankovski - Levandovski.