DRAMA DO POSLEDNJE SEKUNDE: Amerika ELIMINISALA Iran i zakazala duel sa Holandijom, Engleska bez milosti protiv Velsa!

29.11.2022

22:01

Poznati su učesnici osmine finala iz grupe B na Mundijalu u Kataru.

Duel Junusa Musa i Mehdija Tarabija

Fudbaleri Engleske osvojili su prvo mesto u grupi B i u osmini finala igraće protiv Senegala, dok će na megdan Holandiji reprezentacija SAD-a.

SAD je u direktnom duelu za plasman u nok-aut fazu savladao Iran sa 1:0.

Ovim trijumfom Amerikanci su stigli do četvrtog boda, koji im je bio dovoljan za drugo mesto, dok je azijska reprezentacija ostala na tri boda i moraće da se zadovolji sa trećim mestom.

Iran je od starta meča odlučio da se osloni samo na odbranu svog gola, dok su reprezentativci SAD-a svim silama krenuli ka golu rivala.

To im se i isplatilo, jer su posle sjajne akcije u 38. minutu postigli jedini gol i to preko Kristijana Pulišića.

Junak Amerike... Kristijan Pulišić

Postigli su posle još jednog dobrog napada Amerikanci gol u nadoknadi prvog poluvremena, ali je on poništen zbog milimetarskog ofsajda Timotija Vee.

Iran je svim silama pokušao u nastavku da stigne do izjednačenja, ali im rivali nisu dopustili previše šansi. Najbolju je propustio Morteza Poraligandži u nadoknadi drugog dela igre, ali je glavom šutirao pored gola.

Tražio je Iran penal u devetom minutu nadoknade nakon duela Mehdija Taremija i Kamerona Karter-Vikersa, ali je sudija Mateu La Hoz ostao nem i Amerika je otišla u osminu finala.

Gordi albion je u britanskom derbiju rutinski savladao Vels sa 3:0.

Englezi su bili dosta bolji tim u prvom poluvremenu, najbolju priliku propustio je Markus Rašford posle fantastične asistencije kapitena Harija Kejna, ali je udarac ofanzivca Junajteda odbranio golman Deni Vord.

Postigao dva gola... Markus Rašford

U nastavku tri komada u mreži Velšana. Sve je krenulo od fenomenalnog pogotka Rašforda iz slobodnog udarca u 50. minutu.

Samo minut kasnije posle fantastičnog dodavanja Kejna, pogodio je Fil Foden i rešio pitanje pobednika. Bila je to treća asistencija napadača Totenhema u Kataru, po čemu je trenutno najbolji igrač turnira.

Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim golom na meču, a trećim na Mundijalu, Markus Rašford.

Engleska je grupu završila sa sedam osvojenih bodova, a Vels je razočarao sve i kući ide samo sa jednim bodom.