REŠENA VELIKA DILEMA: Poznato ko će biti srpska "jedinica" u Kataru!
FIFA je danas objavila informaciju koja će sve navijače Srbije zanimati.
Foto: Starsport
Naime, krovna fudbalska organizacija saopštila je danas spisak reprezentacije Srbije, ali sa brojevima pored imena, pa se sada zna koji će fudbaler nositi koji broj na Mundijalu u Kataru.
Na spisku Srbije pažnju privlači pozicija golmana, pošto se i dalje ne zna zvanično ko će biti prvi golman "Orlova". U konkurenciji su Vanja Milinković-Savić, Predrag Rajković i Marko Dmitrović, a iako se očekuje da golman Torina bude prvi čuvar mreže, spisak FIFE je izazvao dodatnu konfuziju.

Foto: Privatna arhiva
Broj jedan na dresu će u Kataru nositi Marko Dmitrović, Rajković će nositi broj 12, a Milinković-Savić, za koga mnogi očekuju da će biti među stativama protiv Brazila, nosiće broj 23 na dresu.
Naravno, broj na dresu ne mora ništa da znači, a ni prvi golmani ne moraju uvek da na dresu nose broj jedan, ali svakako je objava krovne organizacije zaslužila pažnju.
Spisak svih brojeva:
1 - Marko Dmitrović Foto: Starsport
2 - Strahinja Pavlović
3 - Strahinja Eraković
4 - Nikola Milenković
5 - Miloš Veljković
6 - Nemanja Maksimović
7 - Nemanja Radonjić
8 - Nemanja Gudelj
9 - Aleksandar Mitrović
10 - Dušan Tadić
11 - Luka Jović
12 - Predrag Rajković
13 - Stefan Mitrović
14 - Andrija Živković
15 - Srdjan Babić
16 - Saša Lukić
17 - Filip Kostić
18 - Dušan Vlahović
19 - Uroš Račić
20 - Sergej Milinković-Savić
21 - Filip Djuričić
22 - Darko Lazović
23 - Vanja Milinković-Savić
24 - Ivan Ilić
25 - Filip Mladenović
26 - Marko Grujić.

Svetsko prvenstvo u Kataru počinje 20. novembra, a Srbija će prvi meč odigrati četiri dana kasnije protiv selekcije Brazila. Zatim slede dueli sa Kamerunom i Švajcarskom.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)