SAN BOLONJE O LIGI ŠAMPIONA SE NASTAVLJA! Pao i Empoli!

15.03.2024

23:13

Novi trijumf tima sa "Dal Are".

Fudbaleri Bolonje pobedili su kao gosti Empoli 1:0, u meču 29. kola Serije A i napravili krupan korak ka plasmanu u Ligi šampiona.

Pobedonosni gol postigao je Đovani Fabijan u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Pošteno se tim Tijaga Mote ispromašivao na gostovanju u Toskani. Ređale su se šanse Bolonje koja je objektivno još odavno trebala da reši pitanje pobednika. Ali, nazovito to srećom ili “kosmičkom pravdom” nagrada je stigla i to u nadoknadi.

Bolonjezi su mnogo ranije mogli da dođu do prednosti. Pretili su od početka, a posebno u finišu meča. Đovani Fabijan je u 84. minutu bio u prilici, ali mu je goman domaćina odbranio udarac.

Zlatna rezetva ekipe u odsustvu Džošue Zirkzea, Fabijan je u 94. minutu postigao gol vredan tri boda za beg na šest poena prednosti od prvog pratioca, Rome (doduše uz meč više).

Tim iz Emilijo Romanje je na putu koji vodi u Ligu šampiona. Do kraja šampionata Bolonji je potrebno da sve ono što je brižljivo gradila – sačuva.

Bolonja je najbližem pratiocu u borbi za Ligu šampiona, a to je Roma, odmakla na šest koraka. Empoli ostaje da visi nad crvenom zonom, s vrlo neizvesnim šansama za spas.