TOPOLČANI PREBOLELI ZVEZDU! TSC u najboljem izdnjau "PREGAZILI" Lučance!

12.03.2024

16:18

Fudbaleri TSC pobedili su Mladost rezultatom 4:1 (4:0) u prvom meču 25. kola Superlige Srbije.

Utakmica je bila prava poslastica za ljubitelje fudbala, a domaći tim je pokazao izuzetnu dominaciju.

Koliko je TSC bio superioran u ovom duelu, svedoči činjenica da je u 71. minutu na semaforu pisalo 4:0 u korist izabranika Žarka Lazetića, dok je čast Mladosti spasio Veličković 180 sekundi kasnije.

Ovo je bio prvi poraz Lučanaca u drugom delu sezone, nakon dva remija i tri pobede.

Iako su Topolčani bili favoriti na ovoj utakmici, malo ko je očekivao da će pokazati najbolju partiju od starta šampionata. Od početka drugog poluvremena pa sve do pogotka Jovanovića za 4:0, TSC je bio nezaustavljiv, pružajući izuzetno tečnu i efikasnu igru.

Žarko Lazetić, trener TSC

Nekoliko zanimljivih detalja obeležila su ovu utakmicu. Ćirkoviću je poništen gol zbog ofsajda Jovanovića u prvom poluvremenu, ali je zatim uspeo da se upiše u strelce, kao i Pantović i nekadašnji as Mladosti Saša Jovanović.

Međutim, Jovanović nije želeo da slavi postignuti gol iz poštovanja prema svom bivšem klubu.

Logično je i bilo da dođe do opuštanja u timu Topolčana posle ubedljive prednosti, pa je talentovani Veličković pogodio za 4:1 posle dodavanja Bojića.

Imala je Mladost šansu i za još jedan gol, ali odlično je odbranio Ilić.

Na tabeli Superlige Srbije, TSC zauzima treće mesto sa 50 bodova, devet manje od drugoplasirane Crvene zvezde koja ga je savladala nedavno u Bačkoj Topoli s 3:1.

Lučanci su na sedmoj poziciji sa 36 bodova i nalaze se u bezbrižnoj luci, sa veoma velikim izgledima da se plasiraju u plej-of na kraju ligaškog dela.