ŠOK ZA PARTIZAN: Saldanja se POVREDIO i NAPUSTIO TEREN!

17.02.2024

17:04

Ogroman problem za crno-bele!

Mateus Saldanja

Najbolji strelac Superlige Srbije Mateus Saldanja povredio se u 25. minutu utakmice Partizana protiv IMT-a.

Fenomenalni Brazilac se uhvatio za mišić, pokušao je da nastavi susret, ali je pet minuta kasnije morao da napusti teren.

Izabranici Igora Duljaja imaju prednost od 25. minuta susreta, Ksander Severina je prelepim golom načeo mrežu traktorista.

Što se Saldanje tiče, on je najbolji igrač crno-belih, ove godine je postigao 15 golova u Superligi, a ubedljivo je najbolji strelac.

Partizan je u ovom prelaznom roku imao pregršt ponuda za svog napadača, najkonkretniji je bio turski Fenerbahče, ali je procenjeno da je Mateusov ostanak neophodan kako bi se nastavila borba za titulu.

Ostaje da se vidi koji je stepen povrede Saldanje, a njegov duži izostanak bi bio ogroman hendikep za crno-bele.

Partizan je do ovog kola bio lider domaćeg šampionata sa jednim bodom više od večitog rivala Crvene zvezde.

Crveno-beli su trijumfom na teškom gostovanju Novom Pazaru 3:0 na kratko preuzeli vodeću poziciji, na koju će se "parni valjak" vratiti ukoliko održi prednost protiv IMT-a.