SPEKTAKL U HUMSKOJ: Debitanti srušili IMT! Penal i crveni karton pogurali Partizan do pobede u goleadi (VIDEO)

17.02.2024

18:05

Čak sedam pogodaka viđeno na Topčiderskom brdu.

Partizan - IMT

Fudbaleri Partizana pobedili su IMT rezultatom 5:2 (2:0) na svom terenu u 21. kolu Superlige Srbije.

Glavni utisak sa meča u Humskoj su golovi Partizanoviuh debitanata Bojana Kovačevića, Denila Kastilja i Jung-Džun Goha.

Crno-beli su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, pošto su Ksander Severina i pomenuti Kovačević tresli mrežu "traktorista". Goste je u igru vratio Svetozar Marković autogolom u 48. minutu.

Usledio je period meča koji je pogurao "parni valjak" do trijumfa. Prvo je Gajas Zahid iz penala povisio na 3:1 u 67. minutu, a potom je Vladimir Radočaj deset minuta kasnije dobio drugi žuti karton i domaći tim je ostao sa igračem više.

Miloš Luković je u 81. minutu iz penala smanjio na 3:2, ali su do kraja meča Kastiljo i Goh otklonili sve dileme oko pitanja pobednika.

Partizan - IMT 5:2 (2:0)

/Severina 24, Kovačević 45+1, Zahid 67p, Kastiljo 86, Goh 90 - Marković 48ag, M. Luković 81p/

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Filipović - Ovusu, Zahid - Severina, Baždar (od 55. Kastiljo), Kalulu (od 55. Goh) - Saldanja (od 30. Nikolić).

IMT: Gordić - Glišić, Ćosić, Lambulić, Džinović - Zulfić, Kijevčanin (od 55. Terzić) - Lutovac, Radočaj, L. Luković - M. Luković.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio sa 5:2!

90. minut - GOOOOOOOOOOL! Još jedan debitant daje gol! Goh je pogodio za 5:2.

88. minut - Aranđel Stojković šutira preko gola gostiju.

86. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi 4:2, strelac je Denil Kastiljo!

81. minut - GOOOOOOOL! Miloš Luković realizuje penal.

79. minut - Penal za IMT!

77. minut - Crveni karton! Vladimir Radočaj dobija drugi žuti karton u četiri minuta i mora ranije na tuširanje.

71. minut - Stativa! Pogodoi je Goh okvir gola iskosa sa leve strane, pa ostaje 3:1 za crno-bele.

67. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi 3:1! Zahid je realizovao jedanaesterac, uz dosta sreće, pošto je Gordić zakačio loptu i promenio joj smer, a ona je na kraju ušla u gol.

66. minut - Penal za Partizan! Lambulić je igrao rukom, a sudija Andrija Stojanović je pokazao na belu tačku posle gledanja VAR-a.

63. minut - Prečka! Luković je u kontri šutirao, ali je pogodio samo okvir gola crno-belih.

54. minut - Fenomenalna odbrana Gordića posle šuta Baždara sa ivice kaznenog prostora.

48. minut - GOOOOOOL! IMT smanjuje zaostatak na 2:1. Svetozar Marković je postigao autogol.

Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Partizan vodi 2:0.

45+1. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0, a strelac je debitant Bojan Kovačević! Mladi štoper se najbolje snašao posle kornera i zatresao je mrežu gostiju sa Novog Beograda.

37. minut - Kijevčanin je šutirao iz daljine, ali nije bilo opasno po gol crno-belih.

30. minut - Mateus Saldanja ne može da nastavi meč, pa ga menja Nemanja Nikolić.

25. minut - Saldanja se žali na povredu.

Mateus Saldanja

24. minut - GOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Strelac je Ksander Severina! "Izlomio" je Severina Džinovića i iskosa sa desne strane je pogodio dalji ugao Gordićevog gola.

12. minut - Prva velika šansa za Partizan! Severina je bio u sjajnoj poziciji, ali se Gordić uspeo fantastično da odbrani.

8. minut - IMT je opet imao priliku, ali mladi Luković nije iskoristio grešku Ovusua.

2. minut - Opasnost pred golom Partizana, ali Jovanović brani šut Zulfića sa distance.

Počela je utakmica u Humskoj.

Uvod:

Fudbaleri Partizana igraće danas od 16.15 časova protiv IMT u Humskoj u okviru 21. kola Superlige Srbije.

Ovo će biti prva utakmica koju će crno-beli odigrati pred svojim navijačima u nastavku sezone domaćeg prvenstva, tako da će ekipa na čelu sa Igorem Duljajem hteti da se pokaže u najboljem svetlu.

Igor Duljaj

Trener Partizana najavio je ovaj meč, ističući da iščekuje kvalitetnu utakmicu.

- Mislim da ne moram da podsećam navijače Partizana koliko je na „Krovu“ bila izazovna utakmica kada smo posle teške muke osvojili tri boda. Presrećni smo što imamo proliku da igramo na našem terenu koji je u odličnim uslovima. Očekujemo kvalitetan fudbal i Partizana i IMT - rekao je Duljaj za medije.

Crno-beli su u prethodnom kolu bukvalnu izvojevali pobedu nad Javorom u Ivanjici. Zahtevna, čvrsta  i nezgodna utakmica, pre svega zbog lošeg terena, na kome su ljubimci grobara uspeli da da jednim magičnim golom Saldanje ukradu bodove i tako sačuvaju prvo mesto u Superligi Srbije.

Partizan će igrati u postavi Jovanović, Stojković, Kovačević, Marković, Filipović, Ovusu, Severina, Zahid, Baždar, Kalulu, Saldanja dok će IMT istrčati u sastavu Gordić, Glišić, Ćosić, Lambulić, Džinović, Zulfić, Kijevčanin, Lutovac, Radočaj, L. Luković, M. Luković.

Kao što je navedeno, Partizan je prvoplasirana ekipa sa 50 poena, a IMT se nalazi na 12. mestu sa samo 21. poenom. IMT je u prethodnom kolu izgubio od TSC sa 2:0, a Humska svakako nije mesto na kome će tražiti bodove.

Meč će se prenositi na programu Arena Sport Premium 1.