PARTIZAN IZVOJEVAO POBEDU U IVANJICI! Loš teren NIJE PROBLEM za Saldanju!

10.02.2024

15:56

Crno-beli su uspeli minimalcem da odnesu tri boda.

Fudbaleri Partizana porazili su Javor u Ivanjici rezultatom 1:0 u okviru 20. kola Superlige Srbije

Gol za crno-bele je postigao ponajbolji igrač ove sezone, Mateus Saldanja u 62. minutu.

Mateus Saldanja

Početnu priliku imao je napadač Partizana u 24. Minutu meča, ali se Brazilac nije najbolje snašao, tako da je golman domaćina uspeo da ukroti pokušaj udarne igle crno-belih.

Javor je imao prvu polu-šansa u 27. minutu utakmice, kada je Bosić pokušao da se izbori u kaznenom prostoru, ali je Antić dobro reagovao i otklonio opasnost. Ubrzo zatim došlo je do sudara glavama između Dukurea i jednog igrača Partizana, tako da je tamnoputi igrač Ivanjičana je zbog udarca prokrvario.

U smiraj poluvremena Natho je imao još jedan prekid, centrirao je na Saldanju i Markovića, ali je nekako Leandro Pinto uvukao među njih i izbacio loptu van terena. Generalno deluje da je Brazilac iz Ivanjice bio stub ekipe u uvodnom delu igre.

Izgledalo je prikazanom u prvih 45. minuta da će utakmica na trošnom terenu u Ivanjici otići neizvesnu završnicu.

Nije Partizan istrčao u drugom poluvremenu mnogo motivisaniji. Okršaj je mirovao, a onda – Saldanja.

Ponovo je Brazilac pokazao zašto je bio jedan od najtraženijh superligaških fudbalera uve zime, i pod svetlo reflektora doveo svoje potentne golgeterske sposobnosti.

Brazilac se u 62. minutu "mađioničarski" snašao u kaznenom prostoru i postigao 15. gol u ovogodišnjem prvenstvu. Odlično je izveo aut Nikola Antić sa leve strane, loptu spustio Nemanja Nikolić u svom stilu, a onda je Saldanja lucidnim udarcem savladao golmana i doneo 1:0 svojoj ekipi.

Partizan se tada povukao, a Javor polako preuzimao inicijativu. Imao je Nemanja Mietić, nekadašnji fudbaler crno-belih, da donese izjednačenje Javoru 77. Minutu. Raspalio je iz sve snage po lopti iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je Jovanović bio staložen, sačuvavši svoju mrežu netaknutom.

Do kraja utakmice nije bilo drugih potresa, tako da je rezultat ostao 1:0.

Partizan nastavlja da bude vodeći tim šampionata sa 52 boda, dok Javor sedi na 12. mestu sa 21. bodom.