LUKA JE HIT U ITALIJI: Jovićeve partije ODUŠEVLJAVAJU!

04.02.2024

09:52

Sjajna forma za reprezentativca Srbije.

Luka Jović se definitivno vratio u golgetersku formu. Fenomenalnom špicu Milana je protiv Froziononea bio dovoljan minut na terenu da postigne pogodak, a tako je doneo pobedu svom timu 3:2, na teškom gostovanju protiv Frozinonea.

Luka je u igru ušao umesto Kristijana Pulišića u 81. minutu, nedugo potom se našao u šansi koju je pretvorio u gol sjajnom reakcijom u šesnaestercu.

Ovo je peti ligaški gol za Jovića, a drugi protiv istog protivnika, protiv kog je bio precizan i u prvom delu sezone.

Može se reći da Luki "leži" Frozinone, jer je njegova serija golova krenula upravo u pomenutom meču.

Luka Jović je fantastičan fudbaler, u to nema sumnje, ali mu je bilo potrebno samopouzdanje, a ono dolazi iz minuta na terenu koje sve češće dobija.

O Jovićevom uticaju na igru pohvalno je govorio trener domaćina Euzebio Di Frančesko.

- Nismo imali sreće. Kada nas Jović vidi, kao da se ponovo rodi - rekao je Di Frančesko.

Stefano Pioli, trener Milana, zadovoljan je partijama svog napadača.

Stefano Pioli

- Jović je igrač koji odlučuje utakmice. Možda nema toliko minuta na terenu, ali maksimalno koristi vreme koje dobije. Uvek sam ga smatrao kvalitetnim igračem i svakog dana ga stimulišem da napreduje - istakao je Pioli.

Jović je u dve nedelje dva puta sa klupe odigrao ključnu ulogu u preokretima, nakon što je u prošlom kolu bio strelac za izjednačenje protiv Udinezea u meču koji se takođe završio rezultatom 3:2 za Milan.

Ovakva forma raduje i selektora fudbalske reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića Piksija, jer iako je Luka propustio neka ranija okupljanja zbog nedostatka minuta na terenu, sada definitivno konkuriše za tim.