BARSELONA RUTINSKI KROZ VITORIJU! Katalonci drže NEPOBEDIVOST na gostovanjima! (VIDEO)

03.02.2024

20:52

Fudbaleri Barselone savladali su Alaves na gostovanju rezultatom 3:1 (1:0) u 23. kolu La lige.

Katalonci su na taj način stigli su do druge uzastopne pobede u španskom prvenstvu. Izabranici Ćavija Ernandeza sačuvali su oreol nepobedivosti na strani, pošto su u prethodnih 11 mečeva upisali šest trijumfa i pet poraza.

Vođstvo gostima doneo je Robert Levandovski u 22. minutu, svojim devetim pogotkom u nacionalnom prvenstvu, ali prvi u šampionatu još od 10. decembra.

Prednost Barselone duplirao je Ilkaj Gundongan početkom drugog poluvremena (49.), da bi samo 120 sekundi kasnije Omorodin vratio nadu domaćinu, smanjivši na 1:2.

Ipak, sve nade Alavesa, sruštio je Roke, koji je u 63. minutu postavio konačnih 3:1 za drugoplasirani tim La lige, koji je upisao još jedan trijumf na strani.

Posle nova tri boda Barsa ih je ukupno sakupila 50. Trenutno zaostaje sedam bodova za liderom tabele Real Madridom, koji ima i utakmicu manje. Alavesu je tako prekinuta serija od tri pobede i trenutno su 12.

U narednom kolu Alaves će dočekati Viljareal, a Barselona će igrati kod kuće protiv Granade.