LIGA EVROPE: Belgijanci iznenadili LIverpul! Birmančević golom ODVEO Spartu dalje! Ovo su svi UČESNICI osmine finala!

14.12.2023

23:55

Završena je grupna faza Lige Evrope sa mnogo uzbuđenja.

Pehar Lige Evrope

Iza nas je ostala još jedna grupna faza drugog po snazi evropskog takmičenja. Izvlačenje parova za baraž za osminu finala biće održan 18. decembra, a na njemu se neće naći srpski predstavnik TSC koji je ostao poražen u duelu sa Olimpijakosom 5:2

Pored Pireja, najviše pogodaka smo imali prilike da vidimo u Leverkuzenu, gde je ekipa Ćabija Alonsa pokazala silu deklasiranjem Moldea rezultatom 5:1.

Bajer ove sezone deluje zastrašujuće. Osvojili su maksimalnih 18 bodova u H grupi, i svakako predstavljaju jednog od najozbiljnijih favorita za trofej Lige Evrope.

Grupa C je sa sobom donela neizvestan duel između Rendžersa i Betisa. Pre meča su obe ekipe bile u šansi da osiguraju drugu fazu tako da su i jedan i drugi tim imali imperativ pobede.

Već u prvom poluvremenu rezultat je bio 2:2, a sve je slutilo na neizvesnu završnicu. Napadao je Betis, ali nije bio konkretan, što je kaznio Kemar Ruf pogotkom u 78. minutu i tako postavio konačan rezultat 3:2 za Rendžers.

U drugom duelu C grupe, fudbaleri Sparte iz Praga pobedili su večeras na gostovanju ekipu kiparskog Arisa sa 3:1. Srpski fudbaler Veljko Birmančević postigao je dva gola za svoju ekipu u 11. i 46. minutu, dok je treći gol dao Jan Kučta u četvrtom minutu.

Pobeda je Sparti osigurala drugo mesto u grupi, Škoti nastavljaju takmičenje kao drugoplasirani, dok će Betis svoju sreću morati da traži kroz Ligu konferencije.

Jedno malo iznenađenje mogli smo videti na meču između USG i Liverpula gde je belgijski predstavnik uspeo na domaćem terenu da savlada bivšeg šampiona Evrope rezultatom 2:1.

USG je imao čak 15 šuteva ka golu Liverpula od kojih je šest išlo u okvir. Ipak, ova pobeda osigurala je Belgijancima "samo" nastavak takmičenja u Ligi konferencija, dok će engleski predstavnik čekati žreb kao prvoplasirani na tabeli.

Brajton je na domaćem terenu savladao Olimpik iz Marseja rezultatom 1:0 u direktnom okršaju za prvo mesto u B grupi.

Izabranici Roberta de Zerbija su bili bolja ekipa na terenu. Gol je visio u vazduhu i delovalo je kao da je samo pitanje vremena kada će engleski predstavnik doći do prednosti.

Baš kada se moglo pomisliti da če Marsej izdržati pritisak, desio se Žoao Pedro koji je na asistenciju fantastičnog Paskala Grosa postigao odlučujući pogodak.

Sada su poznati i svi učesnici šesnaestine i osmine finala Lige Evrope, a to su:

Osmina finala: Vest Hem, Brajton, Rendžers, Atalanta, Liverpul, Viljareal, Slavija Prag, Bajer Leverkuzen.

Šesnaestina finala iz putanje Lige šampiona: Lens, Galatasaraj, Benfika, Braga, Jang Bojs, Šahtjorm Fejnord, Milan.

Šesnaestina finala iz putanje Lige Evrope: Frajburg, Marsej, Sparta Prag, Sporting, Tuluz, Ren, Roma, Karabag.