LIGA ŠAMPIONA: Sevilja Gudelja i Dmitrovića ISPALA IZ Evrope! PSV i Arsenal PODELILI PLEN!

12.12.2023

21:08

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

Nemanja Gudelj

Arsenal je kao gost remizirao sa PSV rezultatom 1:1 i na taj način potvrdio prvu poziciju, jer je osvojio 13 bodova. Nokaut faza je obezbeđena i za tim iz Holandije, a oni su drugoplasirani sa devet bodova.

Ekipa Mikaela Artete povela je u Ajnhovenu golom Edija Nketije u 42. minutu što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Izjednačio je Vertesen u 50. minutu, a iako je bilo pregršt šansi ovaj rezultat je ostao na snazi do kraja meča.

Lens je pobedio Sevilju na svom terenu rezultatom 2:1 i tako obezbedio nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Izuzetno uzbudljiva utakmica viđena je u Francuskoj, a na kraju su Nemanja Gudelj, Marko Dmitrović i družina ostali kratkih rukava.

Malo je sadržaja bilo u prvih 45 minuta na severu Francuske, ali je to nadoknađeno u drugom poluvremenu.

Bubakari Sumare napravio je penal nad Fakundom Medinom, zbog čega je dosuđen penal.

Odgovornost je preuzeo Frankovski, koji je sigurno izveo jedanaesterac poslavši srpskog čuvara mreže Marka Dmitrovića u suprotan ugao.

Tek nešto više od 10 minuta mira su fudbaleri Lansa imali prednost, a Medina je od heroja umalo postao tragičar! Povukao je El Nesirija u svom šesnaestercu i tako skrivio najstrožu kaznu.

Penal je izveo Serhio Ramos, ali je Samba jednom rukom odbranio. Ipak, poranio je sa gol linije, pa je najstroža kazna morala da bude ponovljena.

Ramosa je ovo iznerviralo, ponovo je uzeo loptu i izveo "panjenku" kojom je poravnao rezultat.

Ramos je takođe prošao put od heroja do tragičara, pošto je iz izgledne prilike promašio čitav gol pri nerešenom rezultatu.

Sevilji je značila samo pobeda, a Anđelo Fulđini je u 95. minutu srušio sve snove tima iz Andaluzije o proleću u Evropi.