RONALDO JUBILEJ UKRASIO GOLOM! Portugalac PROSLAVIO 1.200 utakmicu u karijeri! (VIDEO)

08.12.2023

21:38

Fudbaleri Al Nasra pobedili su ekipu Al Rijada rezultatom 4:1 u 16. kolu saudijske Pro lige.

Portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo golom je obeležio jubilarni 1200. meč u profesionalnoj karijeri u kojem je njegov Al Nasr savladao gradskog rivala.

Povodom velikog jubileja, na stadionu Al Nasra u Rijadu je pre početka meča upriličena prigodna ceremonija za 38-godišnjeg Ronalda.

Portugalac je u 33. minutu postigao i gol na jubilarnom meču, a u 45+3. minutu je bio asistent Otaviju za 2:0.

Na 3:0 povećao je Anderson Taliska u 67. a na 3:1 smanjio je Endi Grej u 69. minutu. Taliska je drugim golom na meču, u 90+4. minutu, postavio konačan rezultat.

Ronaldo je tokom karijere igrao za Sporting 31 utakmicu (5 golova), Mančester junajted 346 utakmicu (145), Real 438 utakmica (450), Juventus 134 utakmice (101) i Al Nasr 46 utakmica (39). Za reprezentaciju Portugala odigrao je 205 mečeva i postigao 129 golova.

Ispred Portugalca po broju mečeva u karijeri samo su engleski golman Piter Šilton (1.375), još jedan Englez Pol Bestok (1.286) i Brazilci Rožerio Seni (1.237) i Fabio (1.212).