SVE JE SPREMNO: UEFA odredila RASPORED i SATNICE Evropskog prvenstva!

Autor:

Sport

02.12.2023

13:42

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Euforija "drma" sve ljubitelje fudbala širom Evrope.

SVE JE SPREMNO: UEFA odredila RASPORED i SATNICE Evropskog prvenstva!

Foto: Starsport

Evropsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj održaće se od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Na turniru će nastupiti 24 reprezentacije podeljene u šest grupa po četiri, a raspored grupa biće određen žrebom koji je na programu u subotu od 18 časova.

Srbija se nalazi u četvrtom šeširu, a sa n estrpljenjem se očekuje žreb.

 

 

ŠEŠIR 1: Nemačka, Portugal, Francuska, Španija, Belgija, Engleska.

ŠEŠIR 2: Mađarska, Turska, Danska, Albanija, Rumunija, Austrija.

ŠEŠIR 3: Škotska, Slovenija, Slovačka, Češka Republika, Holandija, Hrvatska.

ŠEŠIR 4: Italija, SRBIJA, Švajcarska, plej-of 1 (pobednik finala A Lige nacija: Poljska/Estonija-Vels/Finska), plej-of 2 (pobednik finala B Lige nacija: Izrael/Island - BiH/Ukrajina), plej-of 3 (pobednik finala C Lige nacija: Gruzija/Luksemburg - Grčka/Kazahstan).

UEFA je odredila raspored utakmica i ko će protiv koga igrati i u kojim gradovima.

Na dan otvaranja od 21 čas u Minhenu, Nemačka će se sastati sa reprezentacijom koja će biti izvučena na drugo mesto u grupi A. Biće to jedini meč dana i ujedno i uvodni meč Evropskog prvenstva.

14. jun:

Nemačka – A2 (Minhen, 21)

15. jun:

A3 – A4 (Keln)

B1 – B2 (Berlin)

B3 – B4 (Dortmund)

16. jun:

C3 – C4 (Gelzenkirhen)

C1 – C2 (Štutgart)

D1 – D2 (Hamburg)

17. jun:

D3 – D4 (Dizeldorf)

E1 – E2 (Frankfurt)

E3 – E4 (Minhen)

18. jun:

F1 – F2 (Dortmund)

F3 – F4 (Lajpcig)

19. jun:

A2 – A4 (Keln)

Nemačka – A3 (Štutgart)

B2 – B4 (Hamburg)

20. jun:

B1 – B3 (Gelzenkirhen)

C2 – C4 (Frankfurt)

C1 – C3 (Minhen)

21. jun:

D1 – D3 (Berlin)

F1 – F3 (Dortmund)

F2 – F4 (Hamburg)

22. jun:

E1 – E3 (Keln)

F1 – F3 (Dortmund)

F2 – F4 (Hamburg)

23. jun:

A4 – Nemačka (Frankfurt)

A2 – A3 (Štutgart)

24. jun:

B4 – B1 (Diseldorf)

B2 – B3 (Lajpcig)

25. jun:

C4 – C1 (Keln)

C2 – C3 (Minhen)

D2 – D3 (Berlin)

D4 – D1 (Dortmund)

26. jun:

E2 – E3 (Frankfurt)

E4 – E1 (Štutgart)

F2 – F3 (Gelzenkirhen)

F4 – F1 (Hamburg)

Nokaut faza – osmina finala

29. jun:

1A – 2C (Dortmund)

2A – 2B (Berlin)

30. jun:

1B – 3A/D/E/F (Keln)

1C – 3D/E/F (Gelzenkirhen)

1. jul:

1F – 3A/B/C (Frankfurt)

2D – 2E (Dizeldorf)

2. jul:

1E – 3A/B/C/D (Minhen)

1D – 2F (Lajpcig)

Četvrtfinala:

5. jul:

pobednik 1. i 3. osmine finala (Štutgart)

5. – 6. (Hamburg)

6. jul:

7. – 8. (Berlin)

4. – 2. (Diseldorf)

Polufinale:

9. jul:

pobednik 1. i 2. četvrtfinala (Minhen, 21)

10. jul:

pobednik 3. i 4. četvrtfinala (Dortmund, 21)

Finale:

14. jul (Berlin, 21)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading