ZVEZDA PORAŽENA U BERNU: KORNERI i LOŠA REALIZACIJA SRUŠILI crveno-bele SNOVE o proleću u Evropi!

28.11.2023

22:52

Začarao je mrežu Raćopi.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženu su na gostovanju Jang bojsu rezultatom 2:0 u okviru petog kola G grupe Lige šampiona.

Zvezda je fantastično počela utakmicu, a veliku priliku već u 3. minutu nije iskoristio Šerif Endiaj.

Nastavili su izabranici Baraka Bahara sa napadima, a kada nisu iskoristili svoje šanse, usledila je kazna.

Korner za Jang  bojs u 9. minutu, Ugrinić je centrirao, lopta je stigla do Benita, malo zakačila Nedeljkovića na putu ka mreži, ali dovoljno da spreči Glazera da reaguje.

Nisu se još ni oporavili od šoka fudbaleri Zvezde, a onda još jedan hladan tuš. Ponovo je korner koštao crveno-bele. Igrao se 29. minut, loša reakcija odbrane, lopta je stigla do Bluma kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Ispostavilo se da je ovo konačan rezultat utakmice.

Napadali su izabranici Baraka Bahara, čak 20 udaraca su uputili ka golu Raćopija, ali lopta jednostavno nikako nije htela u gol.

Zvezda je ulaskom Lučića, Mijatovića i Krasoa dobila dodatnu energiju, ređale su se šanse, ali je uvek nedostajao taj poslednji korak.

Ostaje žal, jer je ovo jedna od boljih partija Crvene zvezde ove godine u Ligi šampiona, ali ih je realizacija koštala proleća u Evropi.

Ostaje utakmica sa Mančester sitijem na Marakani za časan oproštaj i popravljanje slike.

KRAJ UTAKMICE

Zvezda ostaje bez proleća u Evropi.

89. minut- Ne odustaje Zvezda, ali i dalje ne može da postigne gol. Izabranici Baraka Bahara su pred porazom.

83.minut- Hvang šutira odlično iz daljihne, od svega korner. 18 udaraca Zvezde ka golu Raćopija. Hvang potom centrira, a Điga šutira glavom preko gola.

80.minut- Kraso je izgubio loptu na sredini terena, Ugrnić je krenuo ka golu Zvezde, izblokiran je, pa Jang bojs ima novi korner. Odbranili su se crveno-beli.

77. minut- Sjajan udarac Garsije brani Glazer. Novi korner izvodi Ugrinić, ali ovaj put su se odbranili crveno-beli.

75.minut - Ponovo divan centaršut Rodića i promašaj Mijatovića. Neverovatno, kao da je začarana mreža Raćopija.

74. minut - Dvostruka izmena u ekipi Jang bojsa. Izlaze Monteiro i Nsame, ulaze Ganvola i Čaiva.

70.minut - Malo vremena ostalo je za crveno-bele. Stiče se utisak da bi jedan pogodak promenio situaciju na terenu.

63. minut- Zvezda ozbiljno pritiska, ali lopta nikako neće u gol. Kraso, pa Lučić su imali odlične prilike.

60. minut- Kakva prilika za Zvezdu. Bukari je prošao po desnom boku, divno odložio loptu Mijatoviću koji je uhvatio Raćopija na pogrešnoj nozi, ali je šut išao malo pored stative.

59.minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Ivanić izlazi, menja ga kraso. Umesto Stamenića, na terenu je Lučić

56.minut- Kakva šansa za crveno-bel. Kontra po levoj strani, Hvang je lukavo šutirao u bliži udarac Raćopija i pogodio stativu!

54.minut - Nijase je oborio Ivanića koji je ostao na zemlji, ali nije bilo faula. Điga na drugoj strani ruši Eliju. Centrira Garsija, lopta se odbija do Ugrinića koji šutira jako, ali neprecizno.

51.minut - Ponovo centaršut Rodića za Mijatovića, ali isti ishod kao maločas.

48.minut- Opasan napad Crvene zvezde. Rodić je centrirao, Mijatović nije uspeo da zahvati loptu koja je stigla do Stemanića. Na kraju opet bez realizacije.

Počelo je drugo poluvreme.

Izmena u Crvenoj zvezdi, Mijatović menja Endiaja.

Promena i u Jang bojsu, Koli menja Maleša.

Poluvreme u Bernu.

Utisak je da je Zvezda mogla i morala da postigne makar jedan gol u prvom delu igre. Ostaje nada za preokretom u drugih 45 minuta igre.

45.minut - Korner za Zvezdu, drugi po redu. Centrirao je Hvang, Raćopi skreće u novi udarac iz ugla. Ponovo Hvang, kombinacija sa Bukarijem. Pritisak Zvezde, ali bez konkretne akcije.

40. minut - Preti Zvezda...Hvang je šutirao sa 20 metara, a lopta je prohujala malo iznad gola Raćopija.

Elija i Mijailović u duelu

38. minut - Ponovo prilika za Jang bojs. Jase je šutirao glavom, tik preko prečke.

36. minut- Slobodan udarac za Švajcarce. Ugrinić je šutirao sa 25 metara, lopta je otišla preko gola. Fudbaleri Crvene zvezde kao da su šokirani rezultatom, opao je ritam igre.

29.minut - Duplirali su prednost fudbaleri Jang bojsa..Korner je ponovo koban. Blum je matirao Glazera.

24. minut- Kakva šansa za Osmana Bukarija...iskoristio je brzinu, istrčao sam ispred Raćopija, ali je u poslednjem trenutku dao predug for. Velika šteta

21. minut- Opasna akcija Švajcaraca...protutnjao je Elija po desnoj strani, centrirao je, ali Ensame nije bio precizan glavom.

20.minut - Korner za Jang bojs, izveli su skraćenu kombinaciju, na kraju šut Maleša koji je izblokiran.

15. minut-  Jang bojs je preuzeo kontrolu nad utakmicom nakon postignutog gola, ali Zvezda preti. Hvang je predriblao dva igrača, pa iznudio korner. Upravo je Korejac i izveo udarac iz ugla, ali siguran Raćopi.

9.minut - Loše,loše loše....Benito postiže gol nakon kornera. Ugrinić je centrirao, lopta je stigla do Benita, malo zakačila Nedeljkovića na putu ka mreži dovoljno da spreči Glazera da reaguje.

5.minut - Ponovo Šerif Endiaj ne pogađa gol iz izgledne situacije. Probio je In Beom Hvang, idealno centrirao, a Šerif ne uspeva da sprovede glavom loptu u mrežu.

Nedugo potom Osman Bukari je šutirao iz "mrtvog ugla". Pritisak Zvezde!

3.minut- Kakva šansa za Crvenu zvezdu. Endiaj je ostao sam ispred Raćopija, ali mu brani čuvar mreže Jang bojsa.

2.minut - Prva opasnost pred golom Omrija Glazera. Ubačena lopta u šesnaesterac, ali je u nedozvoljenoj poziciji bio Nsame.

1.minut - Fudbaleri Crvene zvezde kreću sa centra i napadaju sa leve na desnu stranu.

POČEO JE MEČ U BERNU

Fudbaleri Crvene zvezde zagrevaju se na stadionu Vankdorf.

Fudbaleri Crvene zvezde zagrevaju se pred meč

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer - Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić - Stamenić, Mijailović - Bukari, Hvan, Ivanić - Endijaje.

Jang Bojs(4-3-3): Raćopi - Blum, Kamara, Benito, Garsija - Nijase, Males, Monteiro, Ugrinić - Ilaja, Ensame.

Delije okupirale Bern, traži se karta više, a očekuje se da na stadionu bude oko 5000 navijača Zvezde.

Fudbaleri Crvene zvezde sastaju se večeras sa ekipom Jang bojs u petom kolu G grupe Lige šampiona u meču koji bi mogao da odredi koja od te dve ekipe dočekuje evropsko proleće u Ligi Evrope, a koja završava put na međunarodnoj sceni.

Pobednik u Bernu će izgledno zauzeti to potrebno treće mesto iza Mančester sitija i Lajpciga, bez obzira na rezultate poslednjeg šestog kola, dok bi u slučaju remija sve odlučivala upravo poslednja runda.

U Beogradu je, podsetimo, bilo 2:2 i to je za sada jedini bod koji su ova dva tima ostvarila u Ligi šampiona ove sezone.

BARAK BAHAR

Svi znaju da nas sutra očekuje važna utakmica, za obe ekipe, jer se direktno borimo za treće mesto. Moramo da budemo fokusirani i agresivni kako bi ostvarili željeni rezultat. Analizirali smo Jang Bojs, i reč je o dobroj ekipi. Pre svega su dobri na domaćem terenu, tako da moramo da budemo na nivou kako bi ostvarili pozitivan rezultat