AU, KAKVA GOLČINA: BOMBA SADIKA matirala Srbina Dmitrovića, REAL rutinski! (VIDEO)

26.11.2023

18:02

Efektan pogodak!

Umar Sadik slavi prvenac u dresu Real Sosijedada

Umar Sadik, bivši napadač Partizana, zablistao je u meču svog Real Sosijedada protiv Sevilje.

On je bio strelac efektnog gol za klub iz San Sebastijana u utakmici 14. kola španske La Lige.

Nigerijac je, naime, opalio po lopti sa oko 30 metara, a ona završila iza leđa golmana Andalužana. U pitanju je doskorašnji reprezentativac Srbije Marko Dmitrović, koji je paradom samo ulepšao golčinu Sadika.

Bio je to premijerni gol Umara Sadika u tekućoj sezoni u dresu Sosijedada. On je dosad odigrao 12 mečeva za baskijski tim i pored današnjeg gola upisao i jednu asistenciju.

Sosijedad je poveo još u trećem minutu, koji je pripisan našem Marku Dmitroviću kao autogol. Zapravo je to bila majstorija Barenećee. On je iskosa sa desne strane šutirao iz slobodnjaka i iznenadio Srbina koji je očekivao centaršut.

Drugi Srbin iz Sevilje Nemanja Gudelj nije igrao zbog parnih žutih kartona i na ovom meču odrađuje suspenziju.

Na 2:1 smanjio je El Nesiri u 60. minutu.

Sosijedad je peti na tabeli španske La Lige, dok je Sevilja na 15. mestu.

Podsetimo, Umar Sadik je 2020. godine iz Partizana prešao u Almeriju za devet miliona evra, da bi za duplo veću sumu dve godine kasnije prešao u Real Sosijedad.

U Humskoj je na 52 utakmice dao 23 gola, dok je najefikasniji bio u dresu Almerije gde je na 84 meča postigao 43 gola. U timu iz San Sebastijana ovo mu je drugu pogodak.

U preostala dva meča nakon toga Real Madrid je rutinski savladao Kadiz u gostima. Junak je Rodrigo sa dva gola, dok je konačnih 3:0 postavio Belingem na njegovu asistenciju. Za kraj, Betis je minimalcem savladao Las Palmas (Vilijam Hoze, 19. minut).