MIROLJUBIVO U ŠPANIJI: Srbi podelili bodove u 11. kolu La Lige

23:52

Odigrani su mečevi subotnjeg programa.

Detalj sa utakmice Hetafea i Real Madrida

Miroljuvi Srbi podelili bodove u subotnjim mečevima španske La Lige.

U okviru 11. kola Majorka je dočekala Hetafe i meč je okončan bez golova (0:0). Čuvar mreže domaćih Predrag Rajković, dakle, nije kapitulirao kao zadnja linija tima Hetafea koju čine, takođe srpski internacionalni i reprezentativci, Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović. Madridski klub je 12. na tabeli tamošnjeg šampionata sa isto toliko bodova, dok je ostrvska ekipa druga iznad zone ispadanja sa devet poena.

I u meču Kadiza i Sevilje akter je bio Srbin. U goleadi na stadionu Nuevo Barandilja pred skoro 19.000 navijača svih 90. minuta odigrao je "orao" Nemanja Gudelj, dok je golman Marko Dmitrović meč presedeo na klupi. Domaći su poveli preko Ramosa sa penala u osmom, a prednost su udvostručili dvadeset minuta kasnije golom Maćisa. Sevilja je najpre smanjima preko Okamposa u finišu prvog poluvremena (37. minutu), da bi u nastavku Rakitić postavio konačnih 2:2.