ITALIJANSKA SERIJA A: Minimalac Đenove, Salernitana ispustila pobedu!

11.11.2023

00:05

Odigrani su mečevi 12. kola.

Fudbaleri Đenove ostvarili su četvrtu pobedu u Seriji A, pošto su okviru 12. kola na svom terenu minimalcem savladali ekipu Verone - 1:0 (1:0)

Jubilarni deseti trijumf u istoriji duela sa Veronom potpisao je Radu Dragašin, minut pre odlaska na pauzu, a gosti su imali nekoliko dobrih šansi da izbegnu osmi prvenstveni poraz ove jeseni.

Povratnik u elitni rang italijanskog fudbala - Đenova popela se do 13. mesta na tabeli sa 14 osvojenih bodova, dok su gosti u zoni ispadanja - na 18. poziciji sa osam. Đenovljani u narednom 13. kolu gostuju Frozinoneu 26. novembra, dok će Verona dan kasnije na svom stadionu ugostiti Leće.

Nešto ranije, fudbaleri Sasuola i Salernitane odigrali su nerešeno - 2:2 (0:2). Gosti iz Salerna imali su dva gola prednosti, ali nije uspela da zabeleži prvu pobedu u šampionatu.

Izabranici Filipa Inzagija vodili su sa 2:0 posle samo 17 minuta, a strelci su bili Čukvubuikem Ikvuemesi i Bulae Dia, da bi do kraja prednost anulirao Torstved, koji je pogađao u 36. i 51. minutu.

Salernitana je i dalje na poslednja u Seriji A sa pet bodova, dok je Sasuolo na 15. poziciji sa 12.

Priliku da zabeleži prvu pobedu u prvenstvu Salernitana će imati protiv Lacija u narednom kolu (25. 11), dok će Sasuolo putovati na gostovanje Empoliju (26.11).