VERONA TONE SVE DUBLJE! Šampion se VRATIO na pobednički kolosek! Piksijev "orao" UBLAŽIO poraz!

21.10.2023

17:25

Fudbaleri Napolija pobedili su Veronu kao gosti rezultatom 3:1, u 9. kolu italijanske Serije A.

Branilac titule je znatno sigurnije ušao u utakmicu, dominirao na terenu i do vođstva stigao već u 27. minutu preko Matea Politana, kome je asistirao Đakomo Raspadori.

Tu, međutim, nije bio kraj agonije domaćina. Na isteku 43. minuta, kada se Politano našao u ulozi asitenta i sjajno uposlio Kviču Kvaračkeliju, a reprezentativac Gruzije rutinski zatresao mrežu.

Identičan tandem našao se u centru pažnje, u istim ulogama u 55. minutu, kada je Kviča ponovo bio strelac.

Samo pet minuta kasnije, srpski reprezentativac Darko Lazović uspeo je da postigne "utešni" gol za Veronu, pošto je iskoristio gužvu i odbijenu loptu poslao iza leđa golmana Napolija.

Šampion je ovim trijumfom došao do 17 osvojenih bdova, i nalazi se na petom mestu, dok je Verona ostala na 16. poziciji sa samo devet bodova.