24.10.2023

00:16

Neverovatne scene u Seriji B.

navijači

Užasna priča stigla je iz Italije sa utakmice Serije B između Ređane i Venecije! Slavili su domaći sa 1:0, ali sve ostaje u senci jezivih scena sa tribina.

Upotreba pirotehnike dovela je do povrede ruke jednog navijača, kome je, kako se navodi, naprava eksplodirala u ruci. Povreda i opekotine su bile toliko teške da su lekari posle ukazane pomoći morali da mu odseku ruku!

Prema navodima sve se dogodilo ispred stadiona pre početka utakmice, a istragao tome šta se tačno dogodilo i kako je došlo do ove jezive priče, je i dalje u toku.

Utakmica, ako je uopšte bitno, završena je pobedom Ređane od 1:0 (0:0), golom Sedrika Gonda u 47. minutu susreta.

Gosti iz Venecije su meč priveli kraju s desetoricom, pošto je Zampanjo u roku od samo 10 minuta, od 53. do 63. dobio dve javne opomene i morao je u svlačionicu.

Treba reći da je i reprezentativac Finske Pohjanpalo promašio penal za Veneciju u 41. minutu.

Na tabeli Serije B, Venecija je četvrta s 18 bodova, dok je Ređana 15. s 11 poena.