IZNENAĐENJE U FIRENCI! Empoli POMOGAO Juventusu! (VIDEO)

23.10.2023

23:29

Fudbaleri Fiorentine poraženi su kod kuće od Empolija 0:2 (0:1), dok su Udineze i Leće remizirali rezultatom 1:1 (0:0) u poslednjim mečevima 9. kola Serije A.

Ukazala se šansa fudbalerima Fiorentine da u poslednjoj utakmici 9. kola šampionata Italije pobedom nad Empolijem dođu do bodovnog izjednačenja s Juventusom na deobi trećeg mesta, ali su skroz uprskali stvar i ostali na 17 bodova i petoj poziciji, koju dele s Napolijem.

Nisu im vredeli ni podrška domaćih navijača ni to što ih je kalendar spojio sa ekipom iz najnižeg dela tabele, jer su brzo skliznuli u rezultatski minus i nisu do kraja našli načina da se iskobeljaju iz ambisa, šta više samo su još jednom dobili "po nosu" od autsajdera.

Srpski defanzivac Nikola Milenković i odbrana "ljubičastih" prvi put su kapitulirali posle udarca glavom zaboravljenog Frančeska Kaputa, kom nije bilo teško da centaršut Alberta Grasija pretvori u gol u 21. minutu.

To malo preostale nade tima iz Firence ugasio je Emanuel Guasi (81), pošto je na pas Jakopa Fazinija reagovao preciznim udarcem po sredini mreže favorita iz Firence.

U prvom meču današnjeg programa, Udineze i Leće su odigrali nerešeno 1:1 (0:0).

Vođstvo domaćinu doneo je Tovan početkom drugog poluvremena, kada je u 49. minutu iskoristio neopreznost odbrane gostiju i pogodio za vođstvo svog tima.

Ipak, sedam minuta pre kraja susreta Pikoli je bio precizan i postavio konačan rezultat, a Leće spasio poraza.