BAVARCI GAZE BEZ MILOSTI! Majnc PRECRTAN blickrigom! (VIDEO)

21.10.2023

20:51

U poslednjem subotnjem duelu dana u okviru osmog kola Bundeslige, Bajern je slavio na gostovanju Majncu rezultatom 3:1.

Fudbaleri Bajerna

Šampion Nemačke je već posle 11 minuta došao do prednosti golom Kingslija Komana, a samo pet minuta kasnije se u listu strelaca upisao i Hari Kejn, dupliravši vođstvo na 2:0.

Sasi je vratio nadu Majncu, sjajnim golom smanjivši na 2:1 u samom finišu prvog poluvremena. Konačan rezultat je postavio Leon Gorecka u 59. minutu.

Do kraja utakmice domaćin je u još nekoliko navrata stvorio gužvu u šesnaestercu gostiju. Pokušavao da dođe makar do još jednog gola, ali nije uspeo. Nema sumnje da je ovo bilo jedno od boljih izdanja Svensonovog tima ove jeseni.

Bajern iz Minhena se ovim trijumfom vratio na treće mesto bundesligaške tabele i ima 20 bodova, dva manje od lidera Bajer Leverkuzena, odnosno, jedan od drugoplasiranog Štutgarta, koji je danas slavio u Berlinu na gostovanju Unionu.