DEBAKL I SRAMOTA "ORLIĆA" U ENGLESKOJ: Srbija povela, pa primila čak DEVET GOLOVA

12.10.2023

23:03

Blamaža u Notingemu koja će se pamtiti.

Mlada reprezentacija Srbije do 21 godine ubedljivo je poražena od Engleske rezultatom 9:1 u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025 godine.

"Orlići" su poveli golom Vladimira Lučića u 27 minutu, ali se ispostavilo da je to sve od izabranika Dušana Đorđevića na meču odigranom na stadionu Notingem Foresta - "Siti Graundu".

Usledila je prava kanonada "gordog albiona" koji je najpre poveo do kraja prvog poluvremena, a potom spakovao još čak sedam golova golmanu našeg tima Iliću.

Ruku na srce, možda i najveća blamaža u istoriji srpskog reprezentativnog fudbala.

Dva gola postigli su Bidak i Madueker, a u listui strelaca upisali su se i Delap i Eliot.

Nakon dva odigrana kola Srbija ima tri boda. Engleska, aktuelni prvak Evrope, zabeležila je obe pobede.

Srbija će u oktobru gostovati i Severnoj Irskoj, a u grupi F se nalaze još Ukrajina, Luksemburg i Azerbejdžan.