GOLEADA U RIMU! Lacio u seriji, strelci BLISTALI! (VIDEO)

08.10.2023

18:43

Domaćini bez milosti u 8. kolu Serije A.

Odigrana su tri meča u okviru 8. kola Serije A, dok domaći timovi nisu imali milosti prema svojim gostima.

Najinteresantnije je bilo u Rimu, gde je Lacio pobedio Atalantu rezultatom 3:2, dok je u preostala dva meča Monca bila ubedljiva protiv Salernitane i slavila s 3:0, dok je Frozinone savladao Veronu s minimalnih 2:1.

Lacio je fenomenalno otvorio meč i već posle 11. minuta imao dva gola prednosti. Rimljani su do vođstva došli u petom minutu autogolom De Ketelare, da bi Kasteljanos posle asistencije Felipea Andersona udvostručio vođstvo.

Gosti iz Bergama se nisu predavali pa su preko Edersona u 33. te Kolašinca u 63. minutu došli do izjednačenja. Ipak, da sva tri boda ostanu u Rimu pobrinuo se Vekino i to na asistenciju strelca drugog gola za Lacio, Kasteljanosa.

Lacio nakon ovog kola zauzima 12. poziciju na tabeli sa 10 bodova, dok Atalanta ima 13 bodova i zauzima šestu poziciju.

Treću pobedu u prvenstvu ostvarila je Monca. Domaći su preko Andree Kolpanija došli do vođstva u devetom minutu. Već u 18. minutu Vinjato je na asistenciju Galjardinija povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Monsa u 82. minutu.

Monca je sedma na tabeli sa 12 bodova, a Salernitana ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli sa samo tri boda.

Frozinone je nastavio sa dobrim partijama ove sezone, a u ovom kolu savladana je Verona sa 2:1. Rejnier u nadoknadi prvog dela i Soule u 66. minutu doneli su kapitalnu prednost domaćinu, dok je Verona preko Đurića u sudijskoj nadoknadi uspela da ublaži poraz.

Debitant zauzima osmu poziciju sa 12 bodova koliko imaju Leće i Monca, dok je Verona na 16. mestu sa osam.