CRNO-BELI SLAVILI U KRUŠEVCU: Partizan se vratio na čelo Superlige posle 547 dana!

01.10.2023

18:53

"Parni valjak" preskočio TSC na tabeli.

Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:0, u meču desetog kola Superlige Srbije.

Crno-belima je prednost u nadoknadi prvog poluvremena doneo Aldo Kalulu, a tačku na meč je autogolom u 75. minutu stavio Stefan Jovanović.

Ovim trijumfom, "parni valjak" je iskoristio kiks TSC-a i posle 547 dana je ponovo zaseo na čelo tabele našeg nacionalnog šampionata.

Partizan je u prvom poluvremenu utakmice u Kruševcu propustio veliki broj šansi, a propisno se obrukao Kalulu koji nije iskoristio izgledne prilike u 11, 14. i 21. minutu. Na golu Napretka briljirao je Vladimir Savić, koji je u 24. minutu uspeo da zaustavi i udarac Aranđela Stojkovića.

Kvinsi Menig nije iskoristio dve šanse za "crno-bele" u 39. minutu. Prvi udarac Meniga odbranio je Savić, a potom je holandski fudbaler šutirao pored gola.

Partizan je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Kristijan Belić je centrirao, a Kalulu je zatresao mrežu Napretka. Ovo je bio prvi gol Kalulua u dresu Partizana.

Partizan je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, a Mateus Saldanja je u 49. minutu pogodio stativu. "Crno-beli" su imali novu priliku u 55. minutu, a Svetozar Marković nije uspeo da se upiše u strelce. Napredak je najveću šansu imao u 68. minutu, a golman Partizana Aleksandar Jovanović zaustavio je udarac Milana Bojovića. Kalulu u 74. minutu nije iskoristio novu šansu, a samo minut kasnije Partizan je došao do vođstva od 2:0. Fudbaler Napretka Stefan Jovanović je nespretno reagovao i poslao je loptu u mrežu. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Napredak - Partizan 0:2 (0:1)

/Kalulu 45+2, Jovanović 75ag/

STADION: Mladost

SUDIJA: Nenad Minaković

NAPREDAK: Savić - Đeković, J. Marinković (od 82. Jovanović), Mršić - Stoiljković (od 56. N. Marinković), S. Jovanović, Jović (od 56. Sadiković), Zličić (od 76. Blagojević) - Ljubomirac, Bastajić, Bojović (od 82. Stanojlović).

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 77. Nikolić), Belić - Kalulu (od 77. Baždar), Natho (od 69. Zahid), Menig (od 64. Severina) - Saldanja.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 2:0!

90+5. minut - Baždar je imao dobru šansu, ali je Savić zabeležio još jednu odbranu.

Igraće se još četiri minuta u Kruševcu.

87. minut - Saldanja je ponovo bezuspešno pokušao da ugrozi Savića.

83. minut - Savić još jednom izlazi kao pobednik iz duela sa Saldanjom.

75. minut - GOOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Autogol je postigao Stefan Jovanović. Jedan od igrača Partizana je poslao oštru loptu pred gol domaće ekipe, a desni bek Napretka ju je bez ikakve potrebe dirao i poslao u mrežu.

74. minut - Kalulu je imao veliku šansu, pošto se našao sam ispred Savića, ali je poslao loptu nebu pod oblake.

72. minut - Kratki prekid meča izazvali su navijači Partizana koji su na teren ubacili pirotehnička sredstva.

68. minut - Sjajna odbrana Jovanovića posle šuta Bojovića iz voleja.

64. minut - Šutirao je Bastajić iz velike daljine, pa nije bilo opasnosti po crno-bele.

61. minut - Saldanja je šutirao sa distance, ali pravo u Savića.

57. minut - Oprobao je Belić udarac, ali je lopta završila u rukama Savića.

55. minut - Marković je šutirao posle kornera, ali pored gola.

49. minut - Stativa! Šutirao je Saldanja iz okreta sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio samo okvir gola.

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nije bilo golova tokom prvih 45 minuta u Kruševcu, ali je u nadoknadi golman Napretka Vladimir Savić savladan, pa Partizan sa 1:0 odlazi na pauzu.

45+2. minut - GOOOOOL! Aldo Kalulu donosi prednost Partizanu! Belić je sa desne strane ubacio loptu na peterac, tu ju je zakačio jedan defanzivac Napretka, a ona je idealno "sela" Kaluluu, koji ju je iz voleja poslao u mrežu Savića.

39. minut - Menig kao Kalulu u 11. minutu. Prvo je šutirao u Savića iz dobre pozicije, a onda je iz odbitka poslao loptu preko gola.

33. minut - Prilično je opao ritam u Kruševcu i nema nikakavih šansi za gol.

24. minut - Još jednom sjajno brani Savić, a ovog puta je sprečio Stojkovića da zatrese mrežu.

21. minut - Nova odbrana Savića. Golman Napretka je zaustavio šut Meniga.

14. minut - Savić zaustavlja pokušaj Kalulua sa desne strane.

11. minut - Ogromnu priliku imao je Kalulu, ali nije doneo prednost Partizanu. Prvi šut mu je Savić odbranio, a potom je iz drugog pokušaja sa nekoliko metara prebacio čitav gol.

9. minut - Prvu šansu na meču imao je Bojović, ali je njegov šut glavom završio pored gola gostiju.