NEMA MESIJA, NEMA TROFEJA: Inter Majami NIJE ISTI TIM bez Lea!

28.09.2023

08:26

Loše veče ekipe sa Floride..

Lionel Mesi

Fudbaleri Hjustona osvojili su US Open kup, pošto su u finalu savladali Inter Majami rezultatom 2:1.

Ekipa Intera bila je oslabljena neigranjem Lionela Mesija i Đordija Albe, tako da krajnji rezultat i nije iznenađenje.

Mesi je propustio prvo finale u svojoj profesionalnoj karijeri, a da se našao na terenu, situacija bi zasigurno izgledala drugačije.

Što se samog meča tiče, Hjuston je već na poluvremenu vodio 2:0. Poveli su golom Gofina Dorsija u 24. minutu meča, a u 33. na 2:0 povisio je Amin Basi. U finišu drugog poluvremena Džozef Martinez je smanjio zaostatak, ali bilo je kasno za preokret.

Podsetimo, Mesi je od dolaska u Majami odigrao deset utakmica u svim takmičenjima, a postigao je 11 golova uz tri asistencije.

Fanovi su "ludi" za argentinskim čarobnjakom sa loptom, a svuda ga u stopu prati telohranitelj.

Dovođenje Lionela Mesija za Inter Majami bio je pravi marketinški bum, ali je Leo pokazao da i pored toga što ima 36 godina i dalje na terenu vodi glavnu reč.