POBEDA SA IGRAČEM MANJE: Posle Zvezde, Siti srušio još jednog prvaka Evrope!

23.09.2023

18:03

"Građani" nastavili da grabe ka novoj tituli.

Erling Haland

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na strani ekipu Notingem Foresta rezultatom 2:0, u šestom kolu Premijer lige.

"Građani" su put ka pobedi protiv dvostrukog šampiona Evrope utabali na samom početku, pošto je Fil Foden u sedmom minutu doveo Siti u vođstvo, a Erling Haland je u 14. duplirao prednost gostiju.

Situacija se za Mančester siti zakomplikovala u prvom minutu drugog poluvremena, kada je Rodri zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton. Međutim, puleni Pepa Gvardiole su ostali hladne glave i zadržali su vođstvo do kraja.

To je "građanima" bio drugi uzastopni trijumf nad nekim prvakom Evrope, pošto je u utorak na Etihadu pala Crvena zvezda.

U istom terminu su odigrane još dve utakmice, koje su završene nerešenim rezultatom.

Golova nije bilo na meču Kristal Palas - Fulam, a Luton je do prvog boda u sezoni došao, pošto je kod kuće odigrao 1:1 sa Vulverhemptonom.