E, TO JE FUDBAL: Zrinjski gubio 3:0, pa došao do prve pobede u Ligi konferencija! Remi u Čukinoj grupi!

21.09.2023

20:40

Fantastičan meč u Mostaru.

Fudbaleri Zrinjskog

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su spektakularnu pobedu u prvom kolu E grupe Lige konferencija.

Oni su kod kuće savladali AZ Alkmar rezultatom 4:3, iako su na poluvremenu imali tri gola zaostatka.

Nakon prvog poluvremena u kom su Holanđani dominirali, domaći tim je u drugom odigrao najboljih 45 minuta u poslednje bar dve decenije.

Zvonimir Kožulj je u 48. minutu smanjio na 3:1, Josip Ćorluka je u 68. doveo Zrinjski na samo gol zaostatka, a već u 71. je rezultat poravnao Aldin Hrvanović. Pobedonosni pogodak za tim iz Mostara postigao je Kožulj u 81. minutu meča.

Što se tiče grupe u kojoj se nalazi Čukarički, koji je poražen od Ferencvaroša, u drugom meču dana su Genk i Fiorentina su remizirali 2:2, a oba gola za "ljubičaste" dao je defanzivac Luka Ranijeri, drugi na asistenciju Nikole Milenkovića koji je odigrao svih 90 minuta.