GOLEADA U MINHENU: Ubedljiva pobeda Arsenala, vicešampion Evrope jedva izvukao bod! (VIDEO)

20.09.2023

22:58

Igraju se mečevi prvog kola Lige šampiona.

Bajern - Mančester junajted

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras u Minhenu ekipu Mančester junajteda rezultatom 4:3 (2:0) u meču prvog kola grupe A Lige šampiona.

Golove za Bajern postigli su Leroj Sane u 28, Serž Gnabri u 32, Hari Kejn iz penala u 54. i Matijs Tel u 92. minutu. Strelci za goste bili su Rasmus Hojlund u 49. i Kazemiro u 88. i 95. minutu.

Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu PSV rezultatom 4:0 (3:0) u meču prvog kola grupe B LŠ. Golove za Arsenal postigli su Bukajo Saka u osmom, Leandro Trosar u 20, Gabrijel Žezus u 38. i Martin Odegard u 70. minutu.

U drugom meču prvog kola grupe B, Sevilja i Lens odigrali su u Španiji 1:1. Gol za Sevilju postigao je Lukas Okampos u devetom, dok se u ekipi Lensa u listu strelaca upisao Anđelo Fulgini u 24. minutu. Srpski golman Marko Dmitrović je bio na golu Sevilje, a u startnoj postavi španskog kluba našao se i Nemanja Gudelj.

Napoli je u gostima pobedio Bragu rezultatom 2:1 u meču prvog kola grupe C LŠ. Golove za Napoli postigli su Đovani di Lorenco u 45+1. i Sikou Niakate (autogol) u 88. minutu. Jedini strelac za Bragu bio je Bruma u 84. minutu.

Salcburg je u Lisabonu pobedio Benfiku rezultatom 2:0 u meču prvog kola grupe D LŠ. Karim Konate u trećem minutu nije iskoristio penal za Salcburg, pošto je sa 11 metara visoko šutirao preko gola. Prethodno je dosuđen penal za Salcburg, pošto je golman domaćeg tima Anatolij Trubin faulirao fudbalera Salcburga Strahinju Pavlovića.

Salcburg je poveo u 15. minutu golom Roka Simića iz penala, a crveni karton je zaradio domaći igrač Antonio Silva koji je rukom sklonio loptu sa gol linije. Drugi gol za Salcburg postigao je Oskar Gluk u 51. minutu. Za ekipu Salcburga ceo meč su odigrali srpski reprezentativci Strahinja Pavlović i Aleksa Terzić, dok je Petar Ratkov ušao u igru u 71. minutu.

Real Sosijedad i Inter odigrali su u San Sebastijanu bez pobednika, 1:1 u drugom meču prvog kola grupe D LŠ. Jedini strelac za domaći tim bio je Brais Mendez u četvrtom minutu, dok je bod Inter doneo Lautaro Martinez u 87. minutu.

Nešto ranije je Real Madrid pobedio Union Berlin, a Galatasaraj i Kopenhagen su podelili plen.

Drugo poluvreme

90+5. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Ludnica u Minhenu, Kazemiro smanjuje na 4:3!

90+2. minut - GOOOOOOOOOOL! Matis Tel povećava prednost Bajerna protiv Mančester junajteda na 4:2.

88. minut - GOOOOOOOOL! Napoli opet vodi protiv Brage (1:2), pošto je Siku Nijakate dao autogol.

88. minut - GOOOOOOOOOL! Mančester junajted smanjuje na Alijanc Areni! Kazemiro je pogodio za 3:2!

87. minut - GOOOOOOOOL! Ovog puta nije bilo ofsajda, Inter dolazi do izjednačenja u San Sebastijanu! Strelac je Lautaro Martinez.

84. minut - GOOOOOOOOOOOL! Braga dolazi do izjednačenja protiv Napolija, a gol je dao Bruma.

79. minut - Poništen gol! Markus Tiram je zatresao mrežu Real Sosijedada, ali ništa od izjednačenja Intera, jer je Francuz bio u ofsajdu.

71. minut - GOOOOOL! Arsenal - PSV 4:0, strelac je Martin Odegard.

53. minut - GOOOOOOOL! Hari Kejn realizuje penal i vraća Bajernu dva gola viška protiv Junajteda - 3:1.

51. minut - GOOOOOOOL! Salcburg vodi 2:0 u Lisabonu protiv Benfike, a strelac je Oskar Gluh.

49. minut - GOOOOOOOL! Prvenac Rasmusa Hojlunda u dresu Mančester junajteda, kojim je smanjena prednost Bajerna na 2:1.

Utakmice su nastavljene.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Na svakoj utakmici je pao bar po jedan gol tokom prvih 45 minuta.

45+1. minut - GOOOOOOOOL! Napoli je poveo na gostovanju Bragi i sada više nema utakmica na kojima se mreže nisu tresle. Strelac je bio Đovani Di Lorenco.

38. minut - GOOOOOOL! Arsenal ne staje! "Tobdžije" vode 3:0 protiv PSV-a, a sada je strelac bio Gabrijel Žesus.

32. minut - GOOOOOOOOOOL! Bajern vodi 2:0 protiv Junajteda, a strelac je ovog puta Serž Gnabri!

28. minut - GOOOOOOOOL! Bajern vodi protiv Mančester junajteda, a tragičar je golman "crvenih đavola" Andre Onana. On je užasno reagovao posle šuta Liroja Sanea.

24. minut - GOOOOOOOOL! Lans dolazi do izjednačenja protiv Sevilje, a gol je dao Anželo Fulžini.

20. minut - GOOOOOOOOOL! Arsenal vodi 2:0 protiv PSV-a, čiju je mrežu zatresao Leandro Trosar.

15. minut - GOOOOOOOOOL! Salcburg vodi protiv Benfike, a penal je, za razliku od Konatea, iskoristio Roko Šimić.

13. minut - Benfikin Antonio Silva dobija direktan crveni karton, a Salcburg će imati novi penal na meču.

9. minut - GOOOOOOOOL! Sevilja vodi protiv Lansa, a gol je postigao Lukas Okampos.

8. minut - GOOOOOOOOL! Arsenal je poveo protiv PSV-a, a strelac je Bukajo Saka.

4. minut - GOOOOOOOL! Mreža se zatresla u Španiji, gde je Real Sosijedad protiv Intera u vođstvo doveo Brais Mendez.

3. minut - Promešen penal! Imao je Salcburg veliku šansu da povede na gostovanju Benfiki, ali Karim Konate nije iskoristio jedanaesterac.

Utakmice su počele!

20.05 - U ranijem terminu su počele utakmice Real Madrid - Union Berlin i Galatasaraj - Kopenhagen, a njih takođe možete pratiti uživo na našem portalu.

20.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog mečeva prvog kola Lige šampiona, koji se igraju od 21 čas.