MEČ ZA ANALE U HUMSKOJ: Partizan gubio na poluvremenu, pa sa dva penala u finišu srušio Radnik!

17.09.2023

21:46

"Parni valjak" savladao Surduličane posle velike drame.

Mateus Saldanja

Fudbaleri Partizana savladali su rezultatom 3:2 (0:2) Radnik iz Surdulice u utakmici sedmog kola Superlige Srbije.

Radnik je poveo već na startu meča u Humskoj, Mateja Gašić je postigao prepel gol iskosa sa ivice šesnaesterca u 5. minutu.

U jeku inicijative Partizana, pogođene stative od strane Bibrasa Natha i opsade gola Radnika, gosti su duplirali prednost. U 27. minutu, posle kornera Partizana sevnuo je kontranapad Radnika koji je posle odbitka u gol pretvorio Borko Duronjić.

U 38. minutu Mateus Saldanja je postigao gol, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništen zbog prekršaja Severine u začetku akcije.

Zbog protesta, sudija Dejan Trifković je dao crveni karton Aleksandru Šćekiću koji je bio među rezervistima Partizana i najglasnije je negodovao.

Partizan je konačno postigao gol u 61. minutu, rezervista Gajas Zahid je posle dodavanja takođe rezerviste Nemanje Nikolića uspeo da matira golmana gostiju udarcem sa ivice šesmnaesterca.

U 81. minutu Partizan je poravnao na 2:2. Mateus Saldanja je izborio penal i pretvorio ga u gol, šutirao je sa bele tačke iako je Bibras Natho bio u igri. Izraelcu je proletos golman Radnika odbranio penal u Humskoj.

Uprkos tome, Natho je preuzeo odgovornost u 90+8. minutu i sa bele tačke doneo izuzetno važnu pobedu crno-belima. Ponovo je bio fauliran Saldanja, a penal je dugo bio na VAR proveri zbog potencijalnog ofsajda u začetku akcije, ali se ispostavilo da je sve bilo regularno, a defanzivac gostiju Mihailo Oreščanin je isključen.

Posle pete uzastopne prvenstvene pobede Partizan je na drugom mestu sa 16 bodova, ali i utakmicom manje od TSC, dok od večitog rivala Crvene zvezde ima bod više i utakmicu manje.

Radnik je ostao na sedam bodova i na 12. je mestu.

Partizan u sledećem golu ide u goste pančevačkom Železničaru, neposredno pred večiti derbi u kom će 27. septembra dočekati Crvenu zvezdu, dok će Radnik ugostiti niški Radnički.

Partizan - Radnik 3:2 (0:2)

/Zahid 61, Saldanja 81p, Natho 90+8p - Gašić 6, Duronjić 27/

Stadion Partizana

SUDIJA: Dejan Trifković

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Šehović (od 75. Kalulu) - Kanute (od 46. Nikolić), Belić - Severina (od 89. Baždar), Natho, Menig (od 46. Zahid) - Saldanja (od 90+10. Antić).

RADNIK: Ranđelović - Abubakar, Vranjanin, Oreščanin - Gašić, Hajdarević, Mitošević (od 59. Milićević), Jović (od 69. Ndžaj) - Duronjić (od 39. Kočić), Kunić (od 69. Čumić), Bogdanović (od 69. Tomašević).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 3:2!

90+8. minut - GOOOOOOOOOOL! Bibars Natho donosi prednost i verovatno pobedu Partizanu!

90+4. minut - Crveni karton za Mihajla Oreščanina.

90+3. minut - Penal za Partizan!

Igraće se još šest minuta u Humskoj.

81. minut - GOOOOOOOOOOOL! Mateus Saldanja donosi izjednačenje Partizanu! Pročitao je Ranđelović Saldanju, ali je Brazilac bio isuviše precizan da bi mu golman gostiju odbranio.

80. minut - Penal za Partizan! Oboren je Saldanja u kaznenom prostoru, a sudija Trifković je pokazao na belu tačku.

73. minut - Dobra šansa za Tomaševića, ali ga je Marković u poslednjem trenutku izblokirao, pa Radnik ima samo korner.

71. minut - Šutirao je glavom Ilić, ali preko gola Radnika.

65. minut - Velika gužva na terenu, pošto igrači Partizana nisu ispoštovali fer-plej i vratili loptu fudbalerima Radnika. Epilog svega su žuti kartoni za Natha i Ranđelovića.

Frka na terenu

61. minut - GOOOOOOOOOOL! Gajas Zahid postiže prvenac u crno-belom dresu i smanjuje prednost Radnika na 2:1.

60. minut - Sadik Abubakar dobija žuti karton.

54. minut - Veliku šansu imao je Nemanja Nikolić, ali je poslao loptu nebu pod oblake.

51. minut - Zahid je bio u dobroj prilici, ali je Ranđelović još jednom odbranio.

46. minut - Oprobao je Saldanja šut sa distance, ali nije bio precizan.

Počelo je drugo poluvreme, Igor Duljaj je napravio dve izmene. Gajas Zahid i Nemanja Nikolić su zamenili Kvinsija Meniga i Frenka Kanutea.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Radnik vodi 2:0 u Humskoj!

Igraće se pet minuta nadoknade.

42. minut - Ipak nema gola! Posle reakcije iz VAR sobe, sudija Dejan Trifković je otišao da pogleda snimak i ustanovio je da je na začetku akcije Severina napravio faul zbog kog je poništen pogodak Saldanje. Ostaje 0:2! Takođe, sa klupe crno-belih je zbog protesta crvenikarton dobio Aleksandar Šćekić.

38. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan smanjuje na 2:1, a strelac je Mateus Saldanja. Brazilac je sa peterca rutinski krunisao lepu akciju "parnog valjka".

34. minut - Žuti karton za Frenka Kanutea, koji je udario Borka Duronjića.

27. minut - GOOOOOOOOOL! Radnik vodi 2:0! Kaznio je u kontranapadu Borko Duronjić silne promašaje crno-belih.

26. minut - Kakve odbrane Ranđelovića! Golman Radnika čini čuda, brani iz svih pozicija, a kada njega lopta prođe, njegovi saigrači je izbiju sa gol linije.

23. minut - Stativa! Natho je šutirao, ali je Ranđelović odbio loptu do okvira gola i na tajnačin spasao svoju mrežu.

13. minut - Duronjić je šutirao pored gola.

10. minut - Saldanja glavom šutira preko gola.

6. minut - GOOOOOOOOOOL! Radnik vodi u Humskoj! Evrogol Mateje Gašića!

5. minut - Imao je Ranđelović još jednu dobru reakciju, istrčavanjem izvan šesnaesterca.

5. minut - Šutirao je Saldanja, ali je Ranđelović odlično odbranio.