FARANI NASTAVILI DA GAZE: KI Klaksvik sve bliži Ligi šampiona!

08.08.2023

23:18

Ređaju senzaciju za senzacijom.

Fudbaleri KI Klaksvika

Fudbaleri KI Klaksvika nastavili su da sanjaju san o plasmanu u Ligu šampiona, pošto su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za elitno takmičenje na Farskim Ostrvima pobedili Molde sa 2:1 (0:0).

Gosti iz Norveške su poveli u 49. minutu preko Magnusa Ejkrema, ali su Farani preokrenuli golovima Arnija Frederiksberga koji je mrežu protivnika tresao u 64. i 86. minutu.

Podsetimo, Farani su prethodno u kvalifikacijama izbacili izrazite favorite Ferencvaroš i Haken.

Na korak od plej-ofa za ulazak u elitu se posle prve utakmice dvomeča nalazi i Galatasaraj koji je u Ljubljani savladao Olimpiju rezultatom 3:0 (1:0).

Ništa dalje od plej-ofa nije ni PSV koji je u Ajndhovenu nadigrao Šturm sa 4:1 (3:1).

Poljski Rakov je na svom terenu rezultatom 2:1 (1:0) pobedio Aris iz Limasola.

Pobednika nije bilo u meču Kopenhagen - Sparta Prag, u kom su golmani ostali nesavladani tokom svih 90 minuta.