NEVIĐENA DRAMA NA VEMBLIJU: Siti i Arsenal otvorili novu sezonu! (VIDEO)

06.08.2023

19:19

Pitanje pobednika rešeno tek posle penala.

Rodrigo i Gabrijel u duelu

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi pehar u novoj sezoni, pošto su u utakmici Komjuniti šilda pobedili Mančester siti.

Meč na Vembliju završen je rezultatom 1:1 (0:0), a u penal seriji su slavile "tobdžije" sa 4:1.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Kol Palmer, koji je u 77. minutu bio tvorac pravog evrogola.

Međutim, izjednačenje Arsenalu je uz dosta sreće u 11. minutu sudijske nadoknade doneo Leandro Trosar.

U penal seriji su dominirali igrači londonskog kluba, pošto su sa 11 metara precizni bili Martin Odegard, Leandro Trosar, Bukajo Saka i Fabio Vijeira, dok za petu seriju nije ni bilo potrebe.

Na drugoj strani je mrežu zatresao samo Bernardo Silva, dok su Kevin De Brujne i Rodri podbacili.