PARTIZANOVI STRANCI UTIŠALI KARAĐORĐE: Saldanja i Menig srušili Vojvodinu u Novom Sadu!

06.08.2023

17:36

"Parni valjak" upisao prvu pobedu u sezoni.

Mateus Saldanja

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu kao gosti u 2. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0 (0:0). Crno-beli su pitanje pobednika rešili u drugom poluvremenu kada su precizni za tim iz Humske bili Mateus Saldanja i Kvinsi Menig.

Gledali smo priličnu izjednačenu utakmicu u prvih 45. minuta. Igralo se u talasima, a najbolju priliku propustio je Kvinsi Menig u 11. minutu, ali njegov pokušaj osujetio je Lazar Carević.

Međutim, crno-beli u drugom delu igre preuzimaju inicijativu i upisuju prvi trijumf u sezoni. Igrao se 47. minut kada je Mateus Saldanja spretno regovao nakon asistentcije Bibarsa Natha za 1:0. Konačan rezultat postavio je pomenuti Menig u 74. minutu. Brzonogi krilni fudbaler maestralno je šutirao sa 10-tak metara i uz pomoć prečke postiže gol za 2:0.

Do kraja susreta Partizan je znalački kontrolisao igru, te nije bilo većeg uzbuđenja.

Crno-beli u narednoj rundi Superlige dočekuju niški Radnički, dok Vojvodina gostuje kruševačkom Napretku.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

/Saldanja 47, Menig 74/

SASTAVI

VOJVODINA: Carević, Lazarević, Jeličić, Crnomarković (od 71. Traore), Bukinac (od 52. Miletić), Milosavljević, Zukić, Malbašić, Nikolić (od 79. Jovanović), Čumić (od 79. Radulović), Vukić (od 46. Bolingi).

PARTIZAN: Jovanović, Antić, Marković, Ilić, Stojković (od 63. Filipović), Kanute (od 63. Šćekić), Belić, Menig (od 83. Nikolić), Natho (od 76. Pantić), Severina (od 83. Trifunović), Saldanja.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

84. minut - Partizan iskusno privodi utakmicu kraju.

74. minut - Golčina Kvinsija Meniga! Holanđanin je maestralno pogodio pod prečku sa 15-tak metara. Biće ovo jedan od najlepših golova u sezoni bez dileme.

70. minut - Crnomarković zbog povrede završava utakmicu, njega menja Traore.

63. minut - Izmene u Partizanu - Šćekić i Filipović menjaju Kanutea i Stojkovića.

63. minut - Žuti karton za Bolingija zbog prigovora.

59. minut - Kakva prilika za Vojvodinu! Crnomarković je nakon udarca iz ugla mogao da bude heroj "stare dame". Ipak, štoper je kasnio za delić sekunde na drugoj stativi.

58. minut - Čumić je gađao sa ivice kaznenog prostora, Stojković blokira, samo korner.

52. minut - Druga promena u redovima domaćeg sastava. Miletić menja Bukinca.

47. minut - GOOOL! Saldanja je strelac! Brazilac je spretno reagovao nakon asistencije Natha. Partizan ima prednost od 1:0.

46. minut - Bolingi je zamenio Vukića.

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vojvodina - Partizan 0:0.

45. minut - Igraće se još dva minuta.

37. minut - Udarac Severine za 18 metara - direktno u Carevića.

35. minut - Proteklih 10 minuta pretežno preti Vojvodina, ali bez konkretnog učinka.

32. minut - Imao je Menig prostora i vremena da razmisli šta da uradi u šesnaestercu, ali izabrao je najgore. Holanđanin je očajno centrirao.

25. minut - Očekivano, loš teren je odradio svoje. Igrači se sve teže kreću.

19. minut - Javno opomena i za Kanutea, ponovo je stradao Čumić.

17. minut - Prvi pokušaj Saldanje! Međutim, slab udarac Brazilca.

14. minut - Ilić je nepropisno zaustavio Čumića. Žuti karton za mladog štopera.

11. minut - Velika šansa za Partizan! Kvinsi Menig je šutirao sa 10-tak metara, ali Carević vrhunski interveniše.

5. minut - Žuti karton za Bukinca zbog starta nad Severinom.

4. minut - Natho je izveo prvi korner na utakmici, ali rutinska intervencija defanzivaca Vojvodine.

1. minut - Utakmica je počela!