SUPERLIGA SRBIJE: Mladost sigurna u Pančevu, Javor rutinski protiv Novog Pazara!

05.08.2023

22:52

Odigrani su subotnji mečevi 2. kola nacionalnog prvenstva.

Fudbaleri lučanske Mladosti savladali u Železničar kao gosti sa 2:0 u meču 2. kola Superlige Srbije.

U 14. minutu, gosti su stigli do vođstva zahvaljujući upornosti Udovičića. Njegov centaršut je pronašao mladog Sremčevića koji je bio sam na pet metara od gola. Preciznim udarcem je savladao Živkovića i doneo svojoj ekipi prednost od 1:0.

Ovaj gol je uspostavio ritam igre koji je odgovarao ekipi Igora Savića. Njihova energija i strategija su diktirali tempo meča. U 36. minutu, Lučanci su dodatno uvećali svoju prednost. Jojić je izveo korner, a Milošević je glavom zahvatio loptu. Pavlov je pokušao da je izbije sa gol-linije, ali je nespretno zakačio golmana Živkovića, a lopta je završila u mreži za rezultat 2:0.

Moguće je da bi tok meča bio drugačiji da je Pavlov iskoristio dobru priliku u 41. minutu i umesto stative zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu, Mladost je svesno povukla linije i prepustila inicijativu protivniku. Iako je Železničar imao svoje trenutke, nisu uspeli promeniti rezultat.

U prvoj utakmici današnjeg programa Javor je u Ivanjici rutinski savladao Novi Pazar sa 3:1.