"STARA DAMA" NIJE USPELA: Apoel SRUŠIO Vošine SNOVE o Evropi!

03.08.2023

21:54

Nije pomoglo odmaranje igrača.

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Apoela sa Kipra u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija rezultatom 2:1.

Vojvodina nije imala šta da čeka u revanšu pred svojim navijačima, zbog čega se i Radoslav Batak odlučio na poprilično ofanzivan tim na Karađorđu.

Međutim šok u 27. minutu, gosti dolaze u vođstvo pogotkom Kingslija Sarfoa.

Protutnjao je po levom boku Čebake, a igrač iz Gane je ostao sam na 16 metara i nije mu bilo teško da postigne gol.

Nije dugo trajala radost tima sa Nikozije, nakon 10 minuta Zukić postiže gol i vraća nadu Novosađanima.

Dejan Zukić je bio najraspoloženiji za igru, a dobru priliku imao je u 44. minutu kada mu je Belec odbranio šut.

Drugi deo igre doneo nam je smušenu Vojvodinu.

Čini se da su fudbaleri Apoela uveli utakmicu u svoj ritam, i kontrolisali svaki segment igre.

Novosađani su kažnjeni za pasivnu partiju u nastavku. Kontru gostiju dugo je vukao Kvilitaja, obišao čak i Carevića negde kod same gol-aut linije, i kada je delovalo da nema kud - pogodio je Traorea u ruku.

Sudija je pokazao na "belu tačku" bez mnogo razmišljanja, a Efrem je matirao Carevića sa 11 metara.

Do kraja susreta nije Vojvodina ozbiljnije zapretila, tako da je put u Evropi za njih završen neslavno.

Izabranici bivšeg trenera Crvene zvezde Sa Pinta igraće u trećem kolu kvalifikacija protiv Dile Gori iz Gruzije koja je eliminisala Vorkslu iz Ukrajine u dvomeču.