PRVENAC TADIĆA U NOVOM KLUBU: Srbin sa kapitenskom trakom oko ruke vodio Fener do ubedljive pobede (VIDEO)

01.08.2023

21:24

Dušan silni već postao miljenik navijača.

Dušan Tadić

Fudbaleri Fenerbahčea plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u drugoj rundi ukupnim rezultatom 9:0 nadigrali moldavski Zimbru.

Nakon pobede od 5:0 u Istanbulu u prvoj utakmici dvomeča, Fener je u revanšu na strani slavio sa 4:0.

Prošle nedelje je kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić debitovao za turskog velikana i navijačima se predstavio asistencijom, a u revanšu je uspeo da postigne i prvenac.

Nakon prvog poluvremena u kom nije bilo golova, mrežu domaćeg tima je u 48. minutu načeo upravo Tadić.

Posle velike gungule u kaznenom prostoru Zimbrua, lopta je došla do srpskog internacionalca koji ju je neometano poslao u gol.

Miči Batšuaji je potom dao dva brza gola u 57. i 59. minutu, a konačan rezulat je u 77. postavio Ismail Juksek.

Interesantno je da je ovaj meč sa kapitenskom trakom oko ruke započeo Tadić, ali ju je prepustio Mertu Hakanu Jandasu kada je Turčin ušao sa klupe za rezerve.

Fenerbahče će se u pretposlednjem kolu kvalifikacija sastati sa boljim iz dvomeča Diferdanž - Maribor, koji su remizirali u Luksemburgu (1:1), a u četvrtak će u Sloveniji rešiti ko će proći dalje.

Podsetimo, Tadić je nedavno u Fenerbahče stigao iz Ajaksa u kom je za pet provedenih sezona postao legenda. Pre dresa "kopljanika", nosio je opreme Sautemptona, Tventea, Groningena i Vojvodine u kojoj je i započeo profesionalnu karijeru.

Za reprezentaciju Srbije je odigrao 98 utakmica, a upisao je 21 gol i 37 asistencija.