TADIĆEVA ASISTENCIJA POKRENULA FENER! Moldavci PREGAŽENI u Istanbulu! (VIDEO)

26.07.2023

23:10

Fudbaleri Fenerbahčea deklasirali su Zimbru iz Moldavije u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija rezultatom 5:0 (1:0).

Dušan Tadić

Lepši debi u novom klubu Dušan Tadić nije mogao da zamisli. Ekipa za koju igra kapiten srpske reprezentacije iskalila je bez zbog eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona nad nejakim Moldavcima, a inicijator ubedljivog trijumfa bio je doskorašnji vođa Ajaksa iz Amsterdama.

Upravo je na dodavanje "kralja asistencija" Tadića, Fener stigao do vodećeg evrogola Kardioglua u 11. minutu.

Samo 120 sekundi kasnije, posle akcije srpskog veziste i Edina Džeka, engleski internacionalac Rajan Kent je duplirao prednost.

Bilo je ovo veče kvarteta novajlija, pošto su sva četiri pojačanja (Tadić, Džeko, Kent i Sebastijan Šimanski) u potpunosti opravdali taj epitet.

U drugom poluvremenu Džeko je najre u 61. minutu postigao gol, a onda dva minuta kasnije asistirao Šimanskom za 4:0.

Konačan rezultat u 88. minutu postavio je Norvežanin Džošua King pošto je četiri minuta ranije ušao umesto srpskog veziste. Revanš utakmica igra se u utorak 1. avgusta u Kišinjevu.

Prednost uoči revanša za sedam dana, stekli su danski Mitjilend, rumunska FCSB (bivša Steaua) i beloruski Neman.

U uvodnim utakmicama, koje su igrane u dnevnim terminima, Struga je slavila protiv Budućnosti, a Sabah u Rigi, čime je napravio veliki korak ka dolasku u Humsku na megdan Partizanu.