ŠTA NE MOGU SENIORI, MOGU MLADI: Engleska je ŠAMPION Evrope!

08.07.2023

20:42

Skoro 40 godina čekali su na ovo.

Mlada fudbalska reprezentacija Engleske do 21 godine osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je večeras u finalu u gruzijskom Batumiju savladala Španiju 1:0 (1:0).

Jedini gol postigao je Kurtis Džons u 45. minutu.

Junak je bio golman Džejms Traford, koji je kapitenu Španije Abelu Ruizu odbranio penal u 99. minutu.

Istom igraču je poništen gol u 69. minutu zbog ofsajda, takođe je promašio kolosalnu šansu kada je šutirao glavom, tako da je definitivno tragičar dana.

Englezi su ispisali istoriju jer su do titulu došli bez primljenog gola. Ovo im je ukupno treća titula, a prva posle 1984. godine.