MAĐARI SRUŠILI LITVANIJU: Ronaldo u nadoknadi doneo pobedu Portugalu, BiH poražena od Luksemburga, Moldavija priredila SENZACIJU!

20.06.2023

22:47

Veliki broj utakmica odigran je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Reprezentativci Mađarske

Četvrto kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo kompletirano je utakmicama koje su odigrane u utorak uveče.

Reprezentacija Srbije je remizirala sa Bugarskom u gostima, a u okviru grupe G je još Mađarska kod kuće sa 2:0 pobedila Litvaniju golom Barnabasa Varge u 32. minutu.

Bosna i Hercegovina je kod kuće u grupi J izgubila od Luksemburga sa 2:0, a Portugal je golom Kristijana Ronalda u nadoknadi na strani srušila Island rezultatom 1:0.

Jedino je ulogu favorita opravdala Slovačka, koja je na strani minimalnim rezultatom srušila Lihtenštajn.

Norveška je kod kuće rezultatom 3:1 pobedila Kipar u A grupi, u kojoj je pri rezultatu 1:0 za domaćina zbog kiše prekinut meč Škotska - Gruzija, već u 11. minutu.

Senzaciju dana priredila je Moldavija koja je posle preokreta pobedila Poljsku sa 3:2 (0:2). Poljaci su na posle 45 mintua imali dva gola prednosti, ali su Moldavci u nastavku odigrali poluvreme života.

U E grupi je takođe Albanija ostvarila trijumf u gostima nad Farskim Ostrvima od 3:1.

Ovog utorka su na programu bili još mečevi iz grupe F, u kojoj je Belgija sa 3:0 na strani srušila Estoniju, a Austrija kod kuće rezultatom 2:0 Švedsku.