LAZOVIĆ SPASAO "ORLOVE" U RAZGRADU! Srbija u 96. minutu izbegla poraz u Bugarskoj!

20.06.2023

19:22 >> 22:55

Važan bod za "orlove" na stadionu Ludogoreca.

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Bugarskom u Razgradu rezultatom 1:1 (0:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Vodeći gol za Bugare dao je Despodov u 47. minutu, a izjednačio je Lazović u šestom minutu nadoknade vremena.

"Orlovi" su majstorskim pogotkom rezerviste izbegli poraz, iako su odigrali verovatno najslabiji meč od kada je Dragan Stojković na klupi nacionalnog tima.

Bugarska je posle vodećeg gola imala još nekoliko sjajnih prilika da stavi tačku na trijumf, a najbolju je propustio Krastev, koji je u 69. minutu pogodio prečku.

Selekcija Srbije je, na taj način, osvojila sedmi bod u kvalifikacijama, dok su Bugari stigli tek do drugog i veoma su daleko od plasmana na EURO.

Tok utakmice iz Razgrada mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Bugarska - Srbija 1:1 (0:0) /Despodov 47 - Lazović 90+6/

Kraj utakmice - remi u Bugarske i Srbije!

90+6. minut - GOOOOL! Lazović je Srbiji doneo izjednačenje. Sjajnim udarcem rezerviste "orlovi" su praktično izbegli poraz!

90+1. minut - Opet je Joveljić bio u situaciji da zatrese mrežu i ponovo blok odbrane Bugarske.

90. minut - Šest minuta sudijske nadoknade.

89. minut - Reprezentacija Srbije propustila je šansu utakmice, pošto je Joveljića izblokirao Gruev, velika šteta...

84. minut - Slab pokušaj Jovanovića, lopta mu je malo pobegla, pa je čuvar mreže domaćina lako pokupio loptu.

77. minut - Bugari se uspešno brane, igra se uglavnom ispred njihovog kaznenog prostora, ali jalovi naleti "orlova".

70. minut - Lazović je zamenio Živkovića, a Mladenović Kostića.

69. minut - Krastev je pogodio prečku, sjajan šut rezerviste domaćeg tima.

Detalj iz Razgrada

60. minut - Despodov je centrirao, Čočev je glavom poslao loptu pokraj gola, ponovo smo imali sreće na Ludogorec areni.

58. minut - Stojkovićeva prva promena, Đorđe Jovanović je zamenio Sašu Lukića.

53. minut - Strelac vodećeg gola za domaću selekciju je ovoga puta šutirao sa distance, "jedinica" Srbije nije morala da interveniše.

47. minut - Bugari su poveli preko Despodova - 1:0! Iskoristio je smušenu reakciju naše odbrane i dodavanje Čočeva, plasirao loptu i rutinski savladao VMS-a.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Bez golova nakon prvih 45 minuta igre

45. minut - Igraće se još jedan minut.

44. minut - Lukić je šutirao u okvir gola, ali slabo, bez problema za Djulgarova.

38. minut - Lukić je uputio neprecizan udarac, prethodno ga je uposlio Joveljić, ali je napadač Srbije bio u ofsajdu, tako da bi gol svakako bio poništen.

31. minut - Najbolju šansu na utakmici propustio je Rusev. Izašao je "1 na 1" sa Vanjom Milinković-Savićem, ali je šutirao pored gola, sreća uz "orlove" u Razgradu!

30. minut - Selektor "orlova" Dragan Stojković nije zadovoljan igrom njegovih izabranika. U nekoliko navrata je žustro reagovao i kritikovao naše reprezentativce, koji ne uspevaju da stvore stopostotnu šansu na isteku pola časa igre.

25. minut - Još jedan pokušaj Milenkovića posle Tadićevog kornera, ali je defanzivac Fiorentine izblokiran. Nakon petog udarca iz ugla nova gužva pred bugarskim golom, sada je SMS bio u glavnoj ulozi - bez promene rezultata.

Bez golova na Ludogorec areni

23. minut - Veoma spor ritam meča. Srbija je pokušala iz polukontre, Tadić je proigrao Kostića, ali as Juventusa nije uspeo da pronađe Joveljića u šesnaestercu domaće selekcije.

13. minut - Tadićev udarac je izblokiran, lopta je završila u korneru, posle koga nije bilo uzbuđenja.

7. minut - Nova šansa za srpsku selekciju posle prodora Živkovića, on je ubacio loptu u kazneni prostor domaćina, gde ju je zahvatio jedan bugarski igrač, ali je golman Djulgerov bio priseban, sprečivši promenu rezultata.

6. minut - Prva prilika za "orlove", Tadić je izveo korner, loptu je zakačio Milenković, ali nije uspeo da je sprovede u mrežu.

1. minut - Engleski sudija Krejg Poson dao je znak za početak susreta.

Počinje meč u Razgradu

20:40 - Pred početak meča intonirane su nacionalne himne Srbije i Bugarske.

19:40 - Krstajić i Stojković "presekli" - poznate su startne postave za meč u Razgradu.

BUGARSKA (4-4-2): Djulgerov – Popov, Antov, Hristov, Gruev - Petkov, Iliev, Kraev, Čočev – Rusev, Despodov

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković-Savić – Milenković, Gudelj, Pavlović – Živković, Maksimović, Lukić, Kostić – Tadić, S. Milinković-Savić – Joveljić

Srbija je kvalifikacije otvorila na najbolji mogući način, sa maksimalnih šest bodova. "Orlovi" su sa po 2:0 nadigrali Litvaniju i Crnu Goru, dok je Bugarska, sa druge strane, na tri odigrane utakmice upisala svega jedan poen.

MUK U BUGARSKOJ: Da li Srbija uopšte igra? Fudbal NE INTERESUJE nikog! (FOTO GALERIJA, VIDEO)

Selektor našeg nacionalnog tima Dragan Stojković Piksi imao je dosta problema sa povređenim fudbalerima pred junski ciklus, pa će Srbija nastupiti u kombinovanom sastavu u Razgradu. Ipak, to ne menja ništa što se tiče ambicija, ali i Bugari, predvođeni Mladenom Krstajićem, vrebaju svoju šansu protiv favorita grupe i učesnika Mundijala u Kataru.

Komšijski derbi za Srbiju nosi dodatnu težinu, budući da navijači plasman na EURO čekaju preko dva decenije, a nova tri boda iz Bugarske mogu se ispostaviti kao ključna za plasman.

IDEMO NA EVROPSKO PRVENSTVO! Navijači Srbije SLOŽNI: "Orlovi" će PREGAZITI Bugarsku! (VIDEO)

Tok meča Bugarska - Srbija možete pratiti uživo na našem portalu.