FIORENTINA PALA U 90. MINUTU! Vest Hem osvojio Ligu konferencija! (VIDEO)

07.06.2023

23:01

Trofej ide u London zahvaljujući pogotku u poslednjim trenucima utakmice.

Fudbaleri Vest Hema sa peharom Lige konferencija

Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencija pošto su u finalu pobedili Fiorentinu sa 2:1.

"Čekićarima" je trofej doneo Džerod Bouen koji je u 90. minutu utakmice postigao pobedonosni gol.

Inače, sva tri gola su pala u poslednjih pola sata meča. Engleski klub je poveo u 62. minutu kada je Said Benrama iz penala postigao vodeći gol, ali je Đakomo Bonaventura već u 67. poravnao rezultat.

U samoj završnici se činilo da su se obe ekipe pomirile sa tim da će meč otići u produžetke, ali se sa tim nije složio Bouen koji je na sjajan pas Lukasa Pakete izbio sam ispred golmana "viole" Pjetra Teraćana i rutinski ga matirao.

Osim pomenutih golova, utakmica nije pružila previše uzbuđenja neutralnim navijačima, a verovatno najveće se desilo u poslednjim sekundama prvog poluvremena kada je Luka Jović zatresao mrežu Vest Hema, ali je taj pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.

Fiorentina - Vest Hem 1:2 (0:0)

/Bonaventura 67 - Benrama 62p, Bouen 90/

STADION: Eden Arena (Prag)

SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španija)

FIORENTINA: Teraćano - Dodo, Milenković, Ranijeri (od 84. Igor), Biragi - Amrabat, Mandragora - Gonzales, Bonaventura, Kuame (od 61. Saponara) - Jović (od 46. Kabral).

VEST HEM: Areola - Kufal, Zuma (od 61. Kerer), Agerd, Emerson - Souček, Rajs - Bouen, Paketa, Benrama (od 76. Fornals) - Antonio (od 90+4. Ogbona).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Vest Hem je osvojio Ligu konferencija.

90. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vest Hem vodi 2:1! Džerod Bouen je postigao gol iz kontre! Izbio je ofanzivac "čekoćara" sam pred Teraćana, i zatresao je mrežu.

89. minut - Opasan šut Amrabata, ali Areola brani.

85. minut - Oštar faul Amrabata sankcionisan je žutim kartonom.

81. minut - Šutirao je Souček glavom, ali je Teraćano odbio loptu u korner.

80. minut - Souček je imao dobru priliku, ali je Teraćano sjajno odbranio.

75. minut - Milenković dobija žuti karton zbog povlačenja protivnika.

72. minut - Mandragora je šutirao iz povratne lopte sa nekih 15 metara, ali neprecizno.

67. minut - GOOOOOOOOOOOL! Đakomo Bonaventura donosi izjednačenje Fiorentini! Iskusni vezista je bio u sendviču između dva protivnička igrača, ali je uspeo da iz te situacije zatrese mrežu.

66. minut - Mandragora dobija žuti karton zbog žustrog protesta.

62. minut - GOOOOOOOOOOOL! Said Benrama donosi prednost Vest Hemu! Poslao je Alžirac loptu u jednu, a Teraćana u drugu stranu.

60. minut - Biće penal za "čekižćare".

59. minut - Del Sero Grande ide da gleda VAR, jer je Biragi igrao rukom u kaznenom prostoru.

57. minut - Kuame je šutirao sa distance, ali pravo u Areolu.

53. minut - Žuti karton za Agerda jer je neoprezno startovao na Gonzalesa.

Počelo je drugo poluvreme! Kabral je zamenio Jovića u ekipi "viole".

Prvo poluvreme

Poluvreme! Prvi deo igre u Pragu završen je 0:0.

45+4. minut - Poništen gol! Luka Jović je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu, pa pogodak ne važi.

36. minut - Meč je nastavljen, a Biragi će igrato sa čalmom na glavi.

33. minut - Kapiten Fiorentine Kristijano Biragi je pogođen tvrdim predmetom sa tribina, pa mu se ukazuje pomoć.

31. minut - Žuti karton za Benramu zbog simuliranja.

20. minut - Jović je pokušao da ugrozi Areolu, ali je u poslednjem trenutku izblokiran.

13. minut - Opasan šut Rajsa sa manje od 20 metara, ali lopta prolazi nedaleko od stative.

9. minut - Mandragora je oprobao šut, ali nije bio precizan.

7. minut - Veoma borben početak meča. Veliki broj čvrtsih duela na svim delovima terena, ali i dalje bez pravih šansi.

1. minut - Antonio je šutirao sa distance, ali je loptu lako ukrotio Teračano.

Utakmica u Pragu je počela!

20.45 - Brojimo sitno do početka meča u Pragu.

20.10 - Poznati su sastavi za veliko finale:

FIORENTINA: Teraćano - Dodo, Milenković, Ranijeri, Biragi - Amrabat, Mandragora - Gonzales, Bonaventura, Kuame - Jović.

Na klupi "viole" ostao je Aleksa Terzić.

VEST HEM: Areola - Kufal, Zuma, Agerd, Emerson - Souček, Rajs - Bouen, Paketa, Benrama - Antonio.

19.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog finala Lige konferencija u kom se sastaju FiorentinaVest Hem.