MARTINEZ REŽIRAO SLAVLJE NA ĐUZEPE MEACI: Inter je prvi finalista Lige šampiona! (VIDEO)

16.05.2023

19:35 >> 23:02

Popularni “El Toro” junak trijumfa “neroazura”.

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Lige šampiona za sezonu 2022/23! “Neroazuri” su nakon 2:0 iz prvog meča i u revanšu savladali gradskog rivala Milan, ovaj put rezultat je bio 1:0 (0:0).

Prvo poluvreme proteklo je u nešto otvorenijoj igri obe ekipe, a najveći krivci što nije bilo golova su golmani oba tima - Andre Onana odlično je reagovao u situaciji kada je šutirao Brahim Dijaz, dok je Majk Menjan uspeo da zaustavi pokušaj Edina Džeka.

Očekivalo se da Milan u nastavku susreta krene na sve ili ništa, ali domaćin se perfektno branio. Inter je poveo iz praktično jedine šanse, koju su igrači oba tima stvorili u nastavku meča. Lukaku se odlično zagradio, a zatim dodao loptu Lautaru Martinezu koji u 74. minutu iskosa sa leve strane matirao sjajnog čuvara mreže "rosonera".

Za Inter je ovo prvo finale od 2010. godine kada su "neroazuri" pod vođstvom Žozea Murinja osvojili Ligu šampiona pobedom nad Bajernom. Puleni Simonea Inzagija putuju u Istanbul, a tamo će čekati boljeg iz duela Mančester siti - Real Madrid. Prvi meč završen je 1:1.

Podsetimo, bitka za "ušati pehar" na programu je 10. juna na stadionu Ataturk u Istanbulu.

Inter - Milan 1:0 (0:0)

/Martinez 74/

Stadion: Đuzepe Meaca

Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni - Damfris, Barela (Galjardini od 84.), Čalhanoglu, Miktarjan (Brozović od 43.), Dimarko (Gosens od 66.) - Džeko (Lukaku od 66.), L. Martinez (Korea od 84.).

Milan (4-3-3): Menjan - Kalabrija, Tijau (Kalulu od 64.), Tomori, Ernandez - Mesias (Salemakers od 64.), Tonali, Krunić - Žiru, Dijaz (Origi od 74.), Leao.

90. minut - Kraj utakmice! Inter je savladao Milan sa 1:0 i plasirao se u Ligu šampiona.

84. minut - Nove promene u ekipi Simonea Inzagija. Galjardini i Korea su zamenili Barelu i Martineza.

76. minut - Salemakers i Origi menjaju Dijaza i Mesijasa.

74. minut - Goool! Lautaro Martizan pogađa sa 10-tak metara. Argentinac je šutirao u blizi ugao i savladao Manjana - 1:0.

69. minut - Leao je pokušao da proigra Mesijasa, ali Onana je sve to pratio.

66. minut - Džeka i Dimarka menjaju Lukaku i Gosens.

64. minut - Kalulu menja Tijaoa.

62. minut - Pitanje je momenta kada če Milan krenuti na sve ili ništa. Ova uspavanka odgovara Interu.

55. minut - Prvi žuti karton na meču. Malik Tijao je rukama oborio Martineza.

50. minut - Nastavak utakmice protiče u umerenom tempu koji više odgovara "nerazurima". Mogao je Inter da na početku drugog poluvremena i zapreti, ali je nekoliko akcija propalo pre završnog pasa.

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45. minut - Kraj prvog poluvremena, bez golova na Đuzepe Meaci samo zahvaljujući dvojići maestralnih golmana - Onani i Menjanu.

43. minut  - Miktarjan zbog povrede napušta igru, na terenu je Brozović.

39. minut - Ekspresno je odgovorio Inter! Čalhanoglu je centrirao, Džeko  glavom zapretio, ali Menjan bravurozan.

38. minut - Najbolja prilika na meču! Magična solo akcija Leaa! Portugalac je odlično prošao po levoj strani i uputio udarac ka golu Onane. Lopta odlazi tik pored leve stative.

30. minut - Jedan period igre koji pripada "neroazurima", bar što se tiče poseda.

23. minut - Džeko je iskusno ostavio loptu Miktarjanu na ivice kaznenog prostora, međutim, Jermen traljavo pokušava.

17. minut - Očekivano, Milan ima inicijativu, Inter svoju priliku vreba iz kontranapada.

11. minut - Neverovatnu priliku imao je Dijaz! Španac je sa 10-tak metara šutirao po zemlji, ali Onana fenomenalno interveniše.

5. minut - Odličan pokušaj Ernandeza sa više od 30 metara. Onana je ostao ukopan, a lopta je otišla malo iznad prečke.

1. minut - Utakmica je počela!