GOLEADA U DORTMUNDU: Borusija se i dalje ne predaje u borbi za titulu!

13.05.2023

21:20

"Milioneri" prišli na bod zaostatka dva kola pre kraja Bundeslige.

Fudbaleri Borusije Dortmund

Fudbaleri Borusije Dortmund nastavili su poteru za Bajernom u borbi za titulu prvaka Nemačke.

"Milioneri" su na svom terenu savladali Borusiju Menhengladbah rezultatom 5:2 (4:0).

Domaća Borusija je pitanje pobednika rešila već posle nešto više od pola sata igre.

Donjel Malen je u petom minutu načeo mrežu gostiju, a prednost "milionera" je duplirao Džud Belingem u 18. minutu iz penala.

Sebastijan Ale je potom u 20. i 32. minutu terao Jana Olšovskog da vadi loptu iz mreže.

Rami Bensebaini je iz penala u 75. minutu postigao prvi gol za Menhengladbah, a deset minuta kasnije je na 4:2 smanjio Lars Štindl.

Konačan rezultat je u četvrtom minutu nadoknade postavio Đovani Rejna.

Na taj način je Dortmund prišao Bavarcima na bod zaostatka, a do kraja Bundeslige su ostala još dva kola.