RAZVALJIVANJE BEZ MILOSTI: Bajern RAZBIO velikog rivala!

13.05.2023

17:29

Bavarci gaze ka odbrani titule.

Fudbaleri Bajerna

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su u 32. kolu Bundeslige na svom terenu pobedili Šalke rezultatom 6:0 (2:0).

Bavarci su poveli u 21. minutu preko Tomasa Milera, a u 29. je Džošua Kimih iz penala duplirao prednost domaćeg tima.

Serž Gnabri je potom u 50. i 66. minutu tresao mrežu Šalkea, Matis Tel je u 80. povisio na 5:0, a konačan rezultat je u nadoknadi postavio Nusair Mazraui.

Tom pobedom je Bajern pobegao Borusiji Dortmund na četiri boda razlike, s tim što "milioneri" imaju meč manje.

Do kraja sezone je Bajernu ostalo da odigra još dve utakmice, a Borusiji tri.

U istom terminu kada je Bajern razbio Šalke, odigrane su još četiri utakmice, a ni na njima nije manjkalo golova.

Union Berlin je na svom terenu pobedio Frajburg sa 4:2, dok je Bohum kod kuće srušio Augzburg rezultatom 3:2.

Još dve pobede su ostvarili domaćini, pošto je Ajntraht pobedio Majnc 3:0. a Volfsburg Hofenhajm 2:1.