INTER ZA DESET MINUTA ZAVRŠIO POSAO: Nemoć Milana, "nero-azuri" pred vratima finala Lige šampiona! (VIDEO, FOTO)

10.05.2023

20:01 >> 23:02

Velika prednost pred revanš koji je na programu narednog utorka.

Fudbaleri Intera slave gol protiv Milana

Fudbaleri Intera savladali su Milan rezultatom 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona. Golove za "nero-azure" postigli su Džeko u 8. i Mhitarjan u 11. minutu utakmice, a od tog šoka večerašnji domaćin nije uspeo da se oporavi.

Milan je pokušavao preko Mesijasa (dva puta), a najbolju priliku propustio je Tonali, koji je u 63. minutu pogodio stativu. Sa druge strane, Inzagijeva četa mogla je da slavi i ubedljivije, Čalhanoglu je zatresao prečku u 16. minutu meča, dok je Manjan sjajnom intervencijom sprečio Džeka da stavi tačku na dvomeč početkom drugog poluvremena.

Ipak, Inter sa velika dva gola viška ulazi u odlučujućih 90 minuta igre, a podsećamo da su u utorak uveče Real Madrid i Mančester siti remizirali rezultatom 1:1.

Duel je uživo na stadionu "San Siro" posmatrao i najbolji srpski teniser Novak Đoković, koji je sigurno ostao razočaran izdanjem sedmostrukog prvaka Evrope, čiji je veliki navijač.

Tok milanskog derbija mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

MILAN - INTER 0:2 (0:2)

Stadion: "San Siro"

Strelci: Džeko 8, Mhitarjan 11.

Sudija: Hesus Hil Mansano (Španija)

MILAN (4-3-3): Menjan - Kalabrija (od 82. Kalulu), Kjer (od 46. Tijo), Tomor, T. Ernandoz - Krunić, Tonali, Benaser (od 18. Mesijas) - Salemakers (od 60. Origi), Žiru, Dijaz (od 82. Pobega).

INTER (4-3-3): Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni - Damfris, Mhitarjan (od 62. Brozović), Čalhanoglu (od 77. Galjardini), Barela, Dimarko (od 70. De Fraj) - Martinez (od 77. Korea), Džeko (od 70. Lukaku).

Kraj meča - slavlje Intera!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

81. minut - Mesijasov udarac je delimično izblokiran, što je olakšalo posao Onani da sačuva svoju mrežu.

77. minut - "Nero-azuri" su tražili penal pošto je Tijo igrao rukom, ali je VAR utvrdio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

69. minut - Brozović je šutirao iz velike udaljenosti - lak posao za Menjana.

63. minut - Najbolja prilika za Milan je otišla u nepovrat, Tonali je podogio stativu!

60. minut - Pioli je naredio ofanzivu, igraće sa dva špica u završnih pola časa igre (Žiru i Origi).

53. minut - Bastoni je spojio s golom Džeka, ali je Menjan rukometnom intervencijom sprečio iskusnog napadača da se po drugi put večeras upiše u listu strelaca.

51. minut - Budi se domaćin, Mesijas je oprobao svoj udarac, opet neprecizno.

49. minut - Prva pretnja Milana u drugom delu igre, Dijaz je šutirao sa distance, lopta je završila pored Onaninog gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Inter je sa velikih 2:0 otišao na veliki odmor!

45. minut - Španski sudija je odlučio da nadoknadi četiri minuta u prvom poluvremenu.

40. minut - Ulazimo u završnicu prvog dela igre, izuzetno bledo izdanje Milana, Inter lako brani dva gola viška.

32. minut - Mansano je najpre dosudio penal, posle duela Kjera i Martineza, ali je konsultovao VAR i poništio svoju odluku.

30. minut - Prošlogodišnji osvajač Skudeta je prvu šansu napravio tek na isteku pola časa igre, Kalabrija je šutirao pored gola.

24. minut - Domaćin večerašnjeg polufinala je uspostavio terensku ravnotežu nakon "šoka" na startu duela, ali Inter čuva ogromnu prednost.

LUDNICA NA TRIBINAMA: Svi na San Siru gledaju u Noleta, Ibru i Balotelija (VIDEO)

16. minut - Čalhanoglu je pogodio prečku!

11. minut - GOOOOL! Mhitarjan je duplirao prednost "nero-azura" - 0:2! Dimarko je sjajno uposlio jermenskog internacionalca, a ovaj je demonstrirao perfektnu završnicu pokraj nemoćnog Menjana.

8. minut - GOOOOL! Džeko je doveo Inter u vođstvo - 0:1! Čalhanoglu je odlično centrirao, Kalabrija je slabo pokrio bosanskog centarfora koji je maestralnom reakcijom postigao svoj četvrti pogodak u Ligi šampiona.

6. minut - Miran početak utakmice, bez velikih prilika, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

ĐOKOVIĆ NA SAN SIRU: Novak skoknuo iz Rima do Milana, kako bi gledao polufinale Lige šampiona (FOTO)

1. minut - Glavni arbitar Mansano dao je znak za početak milanskog derbija.

Počinje utakmica

20:57 - Intonirana je himna Lige šampiona, a navijači Milana priredili su spektakularnu koreografiju pred početak meča.

20:10 - Sjajna vest stigla je za izabranike trenera Stefana Piolija. Portugalac Rafael Leao odlučio je da produži ugovor sa "roso-nerima".

Milanski rivali imaju istorijsku šansu da izbore povoljan rezultat pred revanš, koji se igra kroz šest dana, koji bi ih približio velikom finalu elitnog takmičenja.

Oba kluba su napravila trijumfalnu uvertiru za polufinale, pošto su u okviru Serije A savladani Rimljani. Milan je bio bolji od Lacija, a Inter od Rome identičnim rezultatom 2:0.

Ovo će biti treći derbi Milana ove sezone, a nero-azuri su uspešniji sa dva trijumfa.

Milan je na putu do polufinala, po uspešnom izlasku iz grupe, eliminisao Totenhem i Napoli, dok je Inter zaustavio portugalske predstavnike - Porto i Benfiku.

Podsećanja radi, Real Madrid i Mančester siti remizirali su u utorak uveče na "Bernabeu" rezultatom 1:1.

Tok duela sa "San Sira" možete pratiti uživo na našem portalu.