PITANJE FINALISTE SE REŠAVA U MANČESTERU: Evrogolovi obeležili prvi meč Reala i Sitija (VIDEO)

09.05.2023

22:53

Sjajna utakmica u Madridu završena je bez pobednika.

Kevin De Brujne i Eduardo Kamavinga u duelu

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su 1:1 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona, koji je igran na stadionu "Santijago Bernabeu".

Utakmicu u prestonici Španije su obeležila dva evrogola. Prvi je bio delo Vinisijusa Žuniora koji je u 36. minutu matirao Edersona, dok je Kevin De Brujne u 67. minutu naterao Tiba Kurtou da vadi loptu iz mreže.

Zanimljiva stvar je da su oba gola pala u trenucima kada su dominirale suprotne ekipe. Odnosno, dok je Siti stezao obruč oko odbrane Reala, Vinisijus je postigao vodeći gol za "kraljevski klub", a izjednačenje gostima je De Brujne doneo u momentima kada su Madriđani kontrolisali u potpunosti igru.

Još jedna interesantna činjenica sa ovog duela je da menadžer "građana" Pep Gvardiola nije napravio nijednu izmenu. Sa druge strane, Karlo Anćeloti je zamenio tri igrača, sve u poslednjih 10 minuta.

Revanš meč igraće se naredne srede u Mančesteru, kada će se rešavati pitanje drugog finaliste elitnog takmičenja.

Podsetimo, u drugom polufinalu sastaće se Milan i Inter, koji će prvu utakmicu svog dvomeča igrati u sredu, a zatim će narednog utorka neko od gradskih rivala izboriti prvu vizu za veliko finale.

Real Madrid - Mančester siti 1:1 (1:0)

/Vinisijus 36 - De Brujne 67/

STADION: "Santijago Bernabeu"

SUDIJA: Artur Dijaš (Portugal)

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga - Valverde, Kros (od 84. Čuameni), Modrić (od 87. Naćo) - Rodrigo (od 81. Asensio), Benzema, Vinisijus.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Stons, Dijaš, Akandži - De Brujne, Gundogan, Rodri - Bernardo Silva, Haland, Griliš.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 1:1!

Igraće se još tri minuta.

90. minut - Bombu je ka golu Sitija poslao Čuameni, ali je Ederson sjajno intervenisao.

87. minut - Naćo menja Modrića.

86. minut - Žuti karton je dobio i Bernardo Silva, jer je faulirao Vinisijusa.

84. minut - Čuameni menja Krosa.

81. minut - Prva izmena na meču. Asensio menja Rodriga.

79. minut - Kamavinga dobija žuti karton zbog prekršaja nad Rodrijem.

78. minut - Benzema šutira glavom posle centaršuta Krosa, ali je Ederson odlično intervenisao.

72. minut - Šut Alabe iz slobodnog udarca nije bio previše precizan.

71. minut - Gundogan dobija žuti karton zbog oštrog faula nad Karvahalom.

68. minut - Žuti karton dobio je Karlo Anćeloti zbog prigovora.

67. minut - GOOOOOOOOOOL! Mančester siti dolazi do izjednačenja! Kevin De Brujne snažnim udarcem sa nešto više od 20 metara trese mrežu Reala za 1:1.

65. minut - Real ima inicijativu, ali u ovim trenucima ne uspeva konkretno da ugrozi Edersona.

60. minut - Opalio je Valverde po lopti sa distance, ali je ona otišla preko gola.

58. minut - Lukav pokušaj Vinisijusa, ali je Real morao da se zadovolji udarcem iz ugla.

55. minut - Šut De Brujnea sa distance je lako zaustavio Kurtoa.

52. minut - De Brujne šutira iskosa sa desne strane, ali Kurtoa još jednom večeras pokazuje zašto je jedan od najboljih golmana na planeti.

50. minut - Fantastična akcija Reala koju je šutem završio Benzema, ali ga je Stons izblokirao, pa je domaći tim dobio samo korner.

Počelo je drugo poluvreme, Anćeloti i Gvardiola nisu napravili nijednu izmenu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Real vodi 1:0, evrogolom Vinisijusa.

45+2. minut - Žuti karton za Tonija Krosa zbog oštrog faula nad Gundoganom.

45. minut - Zakuvalo se na terenu. Karvahal je gurnuo Griliša u reklame, a potom je Englez zakačio Španca koji je pao na pod kao pokošen.

36. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Real vodi 1:0! Strelac je Vinisijus Žunior. Brazilac je postigao pravi evrogol sa distance. Kamavinga je vukao loptu sa svoje polovine, dodao je potom Vinisijusu koji je opalio po njoj sa nekih 20 metara, a Ederson je bio nemoćan.

35. minut - Igrači Reala su se konačno oslobodili pritiska, pa se sada sve više igra na polovini Sitija.

29. minut - Gundogan je dobio udarac od Ridigera, pa mu se ukazuje pomoć.

25. minut - Dave loptu igrači Sitija, a fudbaleri Reala na trenutke povlače vrlo opasne kontre. Međutim, Madriđani nikako ne uspevaju da šutnu ka golu protivnika.

16. minut - Haland je šutirao glavom posle centaršuta Griliša, ali je Kurtoao još jednom odbranio.

15. minut - Proigrao je De Brujne Halanda, koji je odmah šutirao, ali je Kurtoa bio dobro postavljen.

14. minut - Pravi projektil ka golu Kurtoe uputio je Rodri, ali je Belgijanac dobro intervenisao je odbio je loptu u korner. Posle udarca iz ugla, "građani" nisu imali šansu.

8. minut - Dobar šut De Brujnea, ali je Kurtoa bio na visini zadatka.

5. minut - Na početku utakmice "građani" drže loptu, dok igrači "kraljevskog kluba" vrebaju iz kontre.

Utakmica je počela!

20.45 - Real i Mančester siti su se do sada sastali osam puta, a skor je izjednačen. Oba tima su ostvarila po tri pobede, uz dva nerešena ishoda.

20.10 - Poznate su startne postave za večerašnji okršaj.

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga - Valverde, Kros, Modrić - Rodrigo, Benzema, Vinisijus.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Stons, Dijaš, Akandži - De Brujne, Gundogan, Rodri - Bernardo Silva, Haland, Griliš.

20.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Real Madrid - Mančester siti.