LALATOVIĆEV PULEN KONAČNO USPEO: Dragan Šarac pokrenuo Radnički!

09.05.2023

20:52

Do kraja prvenstva ostalo još tri kola, a po svemu sudeći, drame će biti do poslednjeg ovosezonskog minuta.

Fudbaleri niškog Radničkog i Mladosti iz Lučana ostvarili su pobede u poslednje dve utakmice 4. kola plej-auta Superlige Srbije.

Nišlije su gostovale u Kruševcu i savladale domaći Napredak sa 2:1.

Vodeći gol u 15. minutu postigao je doskorašnji fudbaler Kruševljana Saša Marjanović, a prednost je duplirao Miljan Škrbić u 30. minutu. U akcijama kod oba gola učestvovao je zapaženi Stefan Cvetković. Napredak je uspeo da smanji prednost gostiju u poslednjim trenucima prvog poluvremena petim pogotkom u sezoni Nebojše Bastajića.

Ovo je nakon četiri uzastopna poraza (tri u ligi, jedan u kupu) prva pobeda u plej-autu za tim Dragana Šarca, nekadašnjeg pomoćnika Nenada Lalatovića.

Dragan Šarac

Uzbuđenja je bilo i u Lučanima gde je domaća Mladost već u prvih 12 minuta stekla dva gola prednosti protiv Radnika iz Surdulice i održala ih do kraja meča – 2:0.

Domaći tim poveo je golom Marka Marića u petom minutu udarcem glavom posle prekida koji je izveo Nemanja Tomić. Prednost su duplirali u 12. minutu prvim pogotkom Vladimira Silađija, bivšeg napadača TSC-a, otkako se vratio u srpski fudbal. Odlično ga je proigrao strelac prvog gola Mirić.

Do kraja prvenstva ostalo još tri kola, a po svemu sudeći, drame će biti do poslednjeg ovosezonskog minuta.