POBEDA PRED PRAZNIM TRIBINAMA: Partizan savladao Novi Pazar za nastavak sna o drugom mestu!

08.05.2023

18:44 >> 22:10

Zaslužen trijumf pulena Igora Duljaja.

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu Novi Pazar u 4. kolu plej-ofa Superlige Srbije – 2:0 (1:0).

Crno-beli su odlično započeli meč pred praznim tribinama stadiona u Humskoj. Već u drugom minutu domaćin je stigao do prednosti. Danilo Pantić je sjajno izveo korner sa leve strane, a Zlatan Šehović glavom zakucava loptu u mrežu Slavkovića, Prvu i jedinu opasnost po gol Partizana videli smo u 19. minutu.  Đuričković je odlično centrirao, međutim, Vujačić praktično sa glave "skida" loptu Rubežiću. Mogao je “parni valjak” u nekoliko navrata da duplira prednost, a posebno se istakla prilika Kvinsija Meniga iz 40. minuta. Raketa Holanđanina sa 20-tak metara završila je na prečki.

U nastavku susreta Partizan je držao loptu, samo što nije uspevao iz igre da stvori šansu. Ipak, mladi Jevremović je u 82. minutu demonstrirao talenat. fudbaler je odigrao  Fenomenalno je poslao loptu u prostor za Dijabatea, iza leđa odbrane Novog Pazara, a Malijac nije bio sebičan, proigrao je Rikarda, koji je novim golom ponovo došao na deobu prvog mesta liste strelaca sa Kataijem, sa 17 pogodaka.

Partizan je nastavio poteru za Čukaričkim i TSC-om koji su na deobi drugog mesta. Pomenuti tandem je savladao svoje protivnike ranije danas, te i dalje imaju četiri boda prednosti u odnosu na crno-bele. Novi Pazar je ostao na šestoj poziciji sa 50 bodova.

PARTIZAN - NOVI PAZAR 2:0 (1:0)

/Šehović 2, Rikardo 82/

SASTAVI

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Ilić, Vujačić, Šehović – Belić (od 86. Fejsa), Natho (od 76. Kolorado) – Dijabate, Pantić, Menig (od 64. Jevremović) – Rikardo (od 86. Pavlović).

NOVI PAZAR (4-5-1): Slavković – Bogdanovski, Rubežić, Kurdić (od 86. Koničanin), Joksimović – Momčilović, Kiković (od 78. Radovac), Nikčević, Đuričković (od 78. Adešina), Ergelaš (od 67. Stanojlović) – Gavrić (od 86. Brunčević).

93. minut - Kraj utakmice! Rutinska pobeda Partizana od 3:0.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

88. minut - Partizan rutinski kontroliše meč. Još nekoliko minuta i crno-beli će upisati nova tri boda.

82. minut - Sve je gotovo! Maestralno dodavanje Jevromovića do Dijabatea koji nesebično asistira Rikardu za 2:0.

75. minut  - Danilo Pantić desnom rukom udara Gavrića u predelu grudi - žuti karton.

70. minut - Novi Pazar sve opasniji. Gosti stežu obruč oko gola crno-belih.

62. minut - Konačno prilika za Rikarda. Najbolji strelac Partizana šutira iskosa sa leve strane - Slavković siguran.

55. minut - Žuti karton za Kristijana Belića zbog oštrog starta nad Nikčeviće.

50. minut - Ponovo je zapretio Menig. Ovaj put nakon solo akcije, ali lopta odlazi visoko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut  - Kraj prvog poluvremena. Partizan - Novi Pazar 1:0

40. minut - Ipak smo pogrešili! Kakva raketa Kvinsija Meniga! Holanđanin je raspalio sa 20-tak metara - prečka je spasila Novi Pazar,

39. minut - Utisak je da obe ekipe čekaju pauzu.

32. minut - Ponovo pad koncentracije crno-belih u završnici. Dijabateov udarac sa 10-tak metara blokira Kurdić.

27. minut - Loš pokušaj Natha sa ivice šesnaesterca. Morao je Izraelac mnogo bolje iz ovo pozicije.

26. minut - Prilično miran period utakmice. Igra se praktično na sredini terena.

19. minut - Prva prava opasnost po gol Partizana. Đuričković je odlično centrirao, Vujačić praktično sa glave "skida" loptu Rubežiću.

13. minut - Novi Pazar se polako oslobađa pritiska domaćih, sve su više na polovini crno-belih.

9. minut - Pantić je zapretio udarcem sa distance, Slavković odbija u korner.

6. minut - Belić se žali na povredu, dobio je udarac u glavu od svog saigrača Pantića. Vezisti se trenutno ukazuje pomoć.

2. minut - Goool! Partizan je ekspresno stigao do vođstva! Pantić je odlično izveo korner, a Šehović glavom zakucava loptu u mrežu - 1:0.

1. minut - Utakmica je počela!